В Сумах презентували результати «Атестації» депутатів міської ради за другий рік повноважень

Представники громадської організації «Ліга захисту» та Сумського державного університету в ході круглого столу презентували результати оцінки діяльності депутатів Сумської міської ради протягом ...

Додано:
Stegniy

image_31-10-2017_ атестація
В Сумах презентували результати «Атестації» депутатів міської ради за другий рік повноважень

Представники громадської організації «Ліга захисту» та Сумського державного університету в ході круглого столу презентували результати оцінки діяльності депутатів Сумської міської ради протягом другого року повноважень.

atestacia_vsi_sumy

- Вперше було проведено настільки детальний аналіз діяльності депутатів Сумської міської ради, – говорить представник ГО «Ліга захисту» Ірина Стегній. – До уваги ми брали все: як роботу кожного депутата на окрузі, так і в міській раді, а також вивчили те, як приватні інтереси обранців узгоджуються з їхньою депутатською діяльністю. Результати моніторингу викладені у звіті, який ми, власне, і презентували.

В рамках цього моніторингу було проведено як об’єктивне оцінювання аналітиками організації, так і експертна оцінка громадських діячів, науковців та журналістів міста Суми.

Оцінки депутатів Сумської міської ради виявилися посередніми. У загальних оцінках більшість депутатів отримали 4-3 бали, хоча в оцінках експертів є як аутсайдери із оцінкою в 1 бал, так і фаворити, яких оцінили в 5 балів.

На жаль, за загальними об’єктивними оцінками аналітиків громадської організації «Ліга захисту» жоден із депутатів Сумської міської ради не отримав найвищого балу за свою діяльність. В основному обранці не добирали балів у питаннях відвідуваності постійних комісій, звітуванні, особливо публічному звітуванні перед виборцями, регулярного прийому громадян.

Також за загальними оцінками не було виявлено і абсолютних аутсайдерів. Навіть ті депутати, які не приймають виборців, не звітують і не ходять на засідання постійних депутатських комісій, завдяки, в основному, відвідуваності сесій та подання індивідуальних депутатських запитів, набрали додаткові бали та уникнули найнижчої оцінки.

sumy_neg

 

В оцінці експертів натомість є як фаворити, так і аутсайдери. Наприклад, найнижчу оцінку в 1 бал за свою депутатську діяльність отримали: Олександр Вегера, Світлана Липова, Ігор Перепека, Юрій Перепека, Віталій Шилов.

sumy_poz

 

Найвищі оцінки експертів і, відповідно, 5 балів, отримали всього три депутати: Андрій Крамченков, Дмитро Наталуха та Володимир Чепік.

Цікаве порівняння експертних оцінок із загальними. Наприклад, незважаючи на те, що Андрій Крамченков є активним і публічним депутатом, в загальній оцінці він значно втратив через низьку відвідуваність постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, регуляторної політики, до якої входить.

Подібну тенденцію можна простежити і щодо братів Перепек. Вони є представниками Опозиційного блоку, раніше входили до Партії регіонів і були її активними представниками. Як і раніше, так і зараз ці депутати не змінили своєї ідеологічної риторики і відстоюють наразі не надто популярні серед сумчан думки. Разом з тим депутати мають хороші показники щодо відвідуваності сесій та своїх постійних комісій, вони проводять прийом виборців та регулярно звітують, кошти із депутатського фонду використовують на благо своїх округів та звітують про це перед виборцями. Тому, незважаючи на 1 бал оцінки експертів, брати Перепеки отримали досить високу загальну оцінку – 4 бали.

Експертам та аналітикам найважче було оцінювати депутатську діяльність Дмитра Амосова, який практично всю каденцію перебуває в зоні проведення АТО на службі в Збройних силах України. З одного боку, такий вчинок викликає повагу, але з іншого – він не може повноцінно виконувати свої депутатські обов’язки. Наприклад, Дмитро Амосов не відвідав жодного засідання своєї постійної комісії і пропустив найбільшу кількість сесій міської ради, особистий прийом проводить принагідно під час недовгого часу перебування в Сумах.

З оцінками всіх депутатів Сумської міської ради можна ознайомитися в інфографіці.

В ході моніторингу також була створена мапа приймалень депутатів Сумської міської ради. 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Суми за реалізацію ініціативи відповідає Громадська організація «Ліга захисту».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації.

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

В соціальній мережі Facebook на сторінці: «Местные депутаты. Аттестация».

 

Контактна особа: Ірина Стегній, +380663055190, [email protected].


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне