В Сєвєродонецьку поліція налагоджує діалог з представниками ОСББ та пенсіонерами

В місті Сєвєродонецьк за ініціативи ГО "Громадська платформа" пройшли  інформаційні зустрічі за участі представників поліції: 24 квітня – з представниками ОСББ та 30 квітня – з пенсіонерами.24 квітня ...

Додано:
platforma.lg

DSCN8038
В Сєвєродонецьку поліція налагоджує діалог з представниками ОСББ та пенсіонерами

В місті Сєвєродонецьк за ініціативи ГО “Громадська платформа” пройшли  інформаційні зустрічі за участі представників поліції: 24 квітня – з представниками ОСББ та 30 квітня – з пенсіонерами.

24 квітня під час зустрічі з представниками об’єднання співвласників багатоквартирного будинкупатрульні проінформували учасників щодо питань безпеки, в свою чергу присутні на зустрічі представники ОСББ розповіли патрульним про своїпроблеми та потреби у безпеці, запитували про повноваження патрульної поліції, адміністративну відповідальність за види правопорушень, профілактичні заходи.Наприклад, у жителів багатоквартирних будинків однією з глобальних проблем є крадіжки будинкових приладів обліку теплової та електричної енергії, ліфтового обладнання. Злодії продають на металобрухт за кілька сотень гривень якісне робоче обладнання, яке потім громадяни будинків знову купують в рази дорожче, щоб відновити роботу ліфта або встановити лічильник. Поліцейські порадили встановлювати сертифіковані технічні засоби охорони та у випадку крадіжки одразу звертатись до поліції.Також серед інших, було приділено увагу темам співпраці з новою поліцією, методам комунікації мешканців будинків та поліції і їх залучення до охорони правопорядку в громадах.

 DSCN8147

30 квітня під час зустрічі з пенсіонерами поліцейські відповідали на такі питання, як: що діяти та які повноваження патрульної поліції при порушеннях порядку, спокою та добросусідства; як реагувати коли бачиш підозрілих людей біля свого будинку, але прямих доказів їх протиправних намірів немає, як поводитись щоб уникнути крадіжки і таке інше. Поліцейські в свою чергу детально відповіли на всі питання та зауважили, що люди пенсійного віку зазвичай добре знають, які є проблеми на їх територіях, у їх будинках. І коли патрульні приїжджають на виклик, то не слід боятись написати заяву чи надати пояснення. Ці папери потрібні, аби справа пішла далі. Таким чином буде відбуватись взаємодія з поліцією, яка покращить ситуацію з безпекою для самих пенсіонерів та громади. Так само не можна бути байдужими, якщо відомо, що члени сім’ї знущаються одне над одним чи чинять будь-яке насильство. Для вирішення цих проблем також варто звертатись у поліцію за номером 102, сектор ювенальної превенції чи службу у справах дітей (якщо причетні діти) або ж повідомити свого дільничного.

«Завдяки таким зустрічам люди починають співпрацювати з поліцією, люди самоорганізовуються і усувають свої проблеми за допомогою поліції. Коли громада усвідомлює необхідність дбати про свою безпеку, а поліцію сприймає як захист і допомогу, – це і є співпраця та взаєморозуміння», – відзначив Сергій Кошель, керівник Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку при ГО “Громадська платформа”.

 

Метою проекту «Безпечна громада міста Сєвєродонецьк: спільна відповідальність мешканців та поліції», що здійснюється  ГО “Громадська платформа” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є впровадження інструментів підзвітності поліції та створення безпечного середовища на рівні громади міста Сєвєродонецьк.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»