В Острозькій академії переглядали фільм «Фортеця Маріуполь. Орест» та зустрілися з Дмитром Козацьким

Наприкінці грудня студенти й викладачі Національного університету «Острозька академія» долучилися до перегляду й обговорення фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» в межах Мандрівного міжнародного ...

Додано:
Svitlana_Kukharuk

Мандрівний Docudays UA на Рівненщині
В Острозькій академії переглядали фільм «Фортеця Маріуполь. Орест» та зустрілися з Дмитром Козацьким

Наприкінці грудня студенти й викладачі Національного університету «Острозька академія» долучилися до перегляду й обговорення фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» в межах Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині. Модерувала зустріч Марія Цип’ящук – координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Рівненській області, викладачка НаУОА.

Студент Острозької академії, колишній керівник пресслужби полку «Азов», головний герой фільму Дмитро Козацький зауважив:

«Щасливий, що ми мали можливість говорити про «Азовсталь», Маріуполь, на весь світ розповідати правду, яка там відбувалася. Незважаючи на все, повинні продовжувати жити, бо попри наш основний військовий фронт, маємо й інші фронти. Один із них – це морально-психологічний, адже росіяни за допомогою своїх терористичних ударів по інфраструктурі, зверненнях із міст хочуть зламати дух українців. Але ми не повинні піддаватися на їхній вплив. Збройні Сили України перемагають росіян на військовому фронті, а нам необхідно перемагати ворога на морально-психологічному фронті».

Координаторка Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині, студентка 3 курсу Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського НаУОА Світлана Кухарук зазначила, що цьогоріч фільм «Фортеця Маріуполь. Орест» потрапив у колекцію фільмів Мандрівного.

«Коли ми дізналися про це, то виникло бажання організувати показ фільму спеціально для Острозької академії. Пам’ятаю, з якою гордістю колектив НаУОА поширював світлини, зроблені Дмитром Козацьким на “Азовсталі” в Маріуполі. А ще, з якою радістю всі читали й поширювали новини про те, що Дмитра визволили з російського полону, і, звісно, з нетерпінням чекали зустрічі в альма-матер. Тож ідея полягала в тому, щоб запросити для обговорення фільму Дмитра Козацького, який згодом відповів, що з радістю долучиться до події. Це чудова можливість безпосередньо поспілкуватися з героєм, дізнатися інформацію з перших вуст, поділитися своїми враженнями і, звісно, висловити вдячність», – додала Світлана Кухарук.

Кандидатка юридичних наук, доцентка, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Ольга Балацька зазначила:

«Ми пишаємося, що Дмитро Козацький є студентом Острозької академії. Захоплюємося Вашою жагою до життя. Ви є прикладом для кожного українця не втрачати віру й далі рухатися, жити, знаходити сенс нашого існування, підтримувати одне одного в ці нелегкі часи. Чекаємо на Вас у стінах Острозької академії».

Наприкінці зустрічі Дмитро Козацький зауважив:

«Хочу подякувати всім викладачам і студентам Острозької академії за те, що не забували про нас, говорили, завжди висвітлювали новини. Дякую за організацію фотовиставки, що цікавитеся фільмами про Азовсталь. Бажаю всім спокійного року, сподіваюся, що він буде переможним. Студентам бажаю продовжувати навчатися, докладати максимально зусиль, бо в наших руках майбутнє України. Ми – цвіт нації, будемо її відбудовувати. Дякую за увагу, сподіваюся на зустріч в Острозькій академії».

Світлана Кухарук підсумувала:

«Герої й героїні навколо нас і серед нас. Багато з них навчалися в тих самих стінах, що й ми, слухали лекції в тих самих аудиторіях. Саме завдяки їхній хоробрості й силі ми зокрема можемо продовжувати навчатися, організовувати заходи й, зрештою, жити».

Марія Цип’ящук додала:

«Надзвичайно приємно було модерувати сьогоднішню зустріч. Рада, що Дмитру вдалося долучитися. Бажаю, щоб небо найшвидше стало мирним для нас всіх».

Враженнями від зустрічі поділилася студентка 3 курсу Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського Марія Ваколюк:

«Дуже щаслива, що цей фільм, який описує справжні події, буденність військових і маріупольців, є і будуть інші, щоб ніхто й ніколи не забув про ту страшну реальність. Цінно те, що під час зустрічі, мала можливість поставити запитання, на які ще не бачила відповідей. Загалом Дмитро – дуже відкрита й проста людина, із якою комфортно спілкуватись. Неймовірно рада зустрічі з ним, щаслива тому, що побачила Героя живим, здоровим й усміхненим!».

До слова, «Фортеця Маріуполь» – це цикл фільмів, побудованих на відеодзвінках до воїнів, які були оточені російською армією в Маріуполі на заводі «Азовсталь». 

Інформація з веб-сайту Національного університету “Острозька академія”

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE