В Охтирці покращено доступ до лікування сечокам’яної хвороби: акцент на сучасні методики
Охтирська центральна районна лікарня отримала нове високотехнологічне обладнання та витратні медичні матеріали загальною вартістю понад 3 200 000 гривень. Постачання відбулося минулого тижня у межах ...
Додано:
ZdoroviNGO

Охтирська центральна районна лікарня отримала нове високотехнологічне обладнання та витратні медичні матеріали загальною вартістю понад 3 200 000 гривень. Постачання відбулося минулого тижня у межах співпраці ZDOROVI та Міжнародного комітету порятунку (IRC).
Цього разу медзаклад отримав лазерний літотриптер — інноваційне урологічне обладнання, що дозволяє проводити малоінвазивне дроблення каменів у нирках та сечовивідних шляхах із високою точністю. Загальна вартість цього апарата перевищує 1 500 000 грн. Літотрипсія за допомогою лазера є “золотим стандартом” в урології — вона мінімізує травматичність, ризики ускладнень та час перебування пацієнта у стаціонарі. До того ж, таке лікування дозволяє зменшити потребу в повторних втручаннях, що особливо актуально в умовах перевантаженої системи охорони здоров’я.
Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) є однією з найпоширеніших урологічних патологій в Україні, становлячи до 40% усіх урологічних захворювань. За останні 10 років показник поширеності в країні виріс із 200 до 300 на 100 000 населення. У Сумській області, зокрема в прикордонних громадах, кількість таких випадків зросла після повномасштабного вторгнення — через погіршення доступу до профілактичної допомоги, хронічний стрес та обмежені можливості скерування на лікування в інші області. Близько 30% урологічних пацієнтів Охтирської ЦРЛ потребують хірургічного втручання.
Окрім цього, лікарня отримала офтальмологічні витратні матеріали на суму понад 1 700 000 грн — зокрема, набори для хірургії катаракти, лінзи та інші розхідники, необхідні для щоденної роботи офтальмологічного відділення. Ці матеріали дадуть змогу продовжувати операційну діяльність без перерв та допомагати пацієнтам, які потребують збереження зору.
Співпраця між ZDOROVI та Охтирською ЦРЛ вже довела свою ефективність: раніше в межах цієї взаємодії фонд доставив до лікарні офтальмологічне обладнання на понад 3 400 000 грн. Це, зокрема, мікроскоп, авторефкераторметр та офтальмологічна хірургічна стійка. Катаракта посідає перше місце в Україні за поширеністю серед захворювань очей та придаткового апарату. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість сліпих внаслідок катаракти в світі в 2025 році може збільшитись до 40 млн. Для жителів прикордонних районів, де медична інфраструктура зазнала значних втрат, доступ до таких операцій часто є ускладненим. Відтепер у пацієнтів Охтирської ЦРЛ з’явився шанс на повноцінне збереження зору без потреби їхати в обласні центри.
«Наша співпраця з Охтирською ЦРЛ — це приклад того, як партнерство, побудоване на довірі й професіоналізмі, дає реальні результати. Разом ми вже зробили багато, і попереду ще більше. Ми усвідомлюємо, наскільки важливо підтримувати прикордоння — території, які живуть під постійною загрозою, але не припиняють працювати й лікувати. Медики Охтирки — це сильна й вмотивована команда, яка заслуговує на найкраще обладнання. Ми вдячні IRC за те, що разом з нами інвестують у стійкість української системи охорони здоров’я», — коментує Наталія Тулінова, засновниця та керівниця ZDOROVI.
У прифронтових та прикордонних регіонах пацієнти щодня стикаються з викликами — від ускладненого доступу до медичної допомоги до нестачі необхідного обладнання для якісного лікування. Саме тому потреби медичних закладів у цих регіонах залишаються стабільно високими.
Через інтенсивне навантаження, обмежений доступ до ресурсів та ризики безпеки ці лікарні потребують оперативного постачання як витратних матеріалів, так і складного устаткування. У таких умовах партнерство з міжнародними організаціями є критично важливим.
ZDOROVI працюють для того, щоб жодна медична потреба пацієнта не залишилась поза увагою лише через те, що заклад знаходиться у важкодоступному чи небезпечному регіоні. Наші проєкти з оновлення матеріально-технічної бази медзакладів завжди базуються на реальних запитах лікарів і орієнтовані на результат для пацієнта — бо саме його здоров’я є нашою спільною метою.
Разом із партнерами ми змінюємо українську медицину — не гаслами, а конкретними справами.