В Одесі презентували перший Інтегрований центр комплексної підтримки

9 листопада в рамках спільного проєкту HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні та FHI360 відбулась презентація моделі роботи Центру підтримки постраждалих від насильства. Модель ...

Додано:
healthrightorgua

ШАБЛОНИ УФГЗ (5)
В Одесі презентували перший Інтегрований центр комплексної підтримки

9 листопада в рамках спільного проєкту HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні та FHI360 відбулась презентація моделі роботи Центру підтримки постраждалих від насильства. 

Модель Центрів комплексної підтримки спрямована на створення інтегрованого підходу в роботі Центрів первинної медичної допомоги. У фокусі роботи — виявлення, реагування та надання допомоги тим групам населення, на яких війна впливає найбільше:

  • постраждалі від ґендерно зумовленого насильства, 
  • внутрішньо переміщені особи, 
  • ті, хто постраждав внаслідок військових дій.  

У кожному Інтегрованому центрі працюватимуть команди із числа сімейних лікарів, соціальних працівників, психологів, юристів для того, щоб підтримати людей, які потребують допомоги, та зменшити ризики погіршення фізичного, репродуктивного, психічного здоров’я постраждалих від насильства. 

Перший Центр започатковано в м. Одеса, при Центрі медико-санітарної допомоги №4. Всього проєктом передбачено створення 10 таких Центрів на Сході та Півдні України, які надаватимуть комплексну підтримку, у тому числі: 

  • спеціалізовану допомогу, включаючи консультування та послуги з ведення випадків ҐЗН/СН, 
  • медичне лікування, що надаватиметься лікарями загальної практики, та, за потреби, забезпечення системи “м’яких перенаправлень”, 
  • проведення соціально-правового консультування, 
  • гуманітарне реагування на потреби постраждалих (набори предметів особистої гігієни та додаткові предмети),  
  • відвідування місць розміщення ВПО для надання кризових та екстрених послуг в напрямку підтримки психічного здоров’я,  
  • послуги кейс-менеджменту, 
  • парні консультації і сімейні діалоги для обговорення фізичних і емоційних наслідків ҐЗН/СН, пережитих травм та стресів внаслідок військових дій, сприяння згуртованості сім’ї та соціальній гармонії тощо.   

Усі послуги конфіденційні та безоплатні.

______________________________ 

Проєкт “Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України” створений у вересні 2022 та реалізується HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні за підтримки FHI360, а також Департаменту охорони здоров’я міста Одеси та Департаменту соціального захисту міста Одеси. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку