В Кіптівській громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

16 вересня 2024 року в Кіптівській сільській раді відбулась інформаційно-просвітницька зустріч з розроблення проєкту Статуту Кіптівської сільської територіальної громади.Відкриваючи зустріч, голова ...

Додано:
DobroCN

5
В Кіптівській громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

16 вересня 2024 року в Кіптівській сільській раді відбулась інформаційно-просвітницька зустріч з розроблення проєкту Статуту Кіптівської сільської територіальної громади.

Відкриваючи зустріч, голова Кіптівської сільської територіальної громади Володимир Кучма зазначив, що Статут має стати документом, який сприяє відновленню і розвитку громади.

2

Експерт проєкту Олександр Підгорний під час свого виступу акцентував на тому, що Статут громади має бути направлений на вирішення виключно питань місцевого значення і, що не менш важливо, при розробці Статуту слід звернути особливу увагу на забезпечення балансу приватних та публічних інтересів жителів територіальної громади, захисту прав і законних інтересів людини та громадянина.

61

Статут призначений для того, щоб підтримувати, зберігати та розвивати ті історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості здійснення місцевого самоврядування, які властиві відповідній територіальній громаді. Які саме особливості та як саме їх плекати – вирішувати громаді через місцеву раду, при цьому у межах, дозволених законодавством. Пропонувалося приймати Статут та окремо положення. У основному документі містяться концептуальні засади, яких вимагає ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”. Положення ж містять зразки документів, які допоможуть реалізувати інструменти участі. Вони можуть бути невід’ємними додатками чи комплексним рішенням.

Учасники активно включались в спілкування, обговорювали мету, функції та принципи розробки Статуту територіальної громади.

Діяльність проходить в рамках проекту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Львові пройшло навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs)

Лише пандус не вирішує питання доступності: В Києві обговорили, як забезпечити інклюзивність виборчого процесу після війни

Гінекологічні крісла для жінок з інвалідністю: важливі кроки до інклюзивної медицини

Стартувала програма з євроінтеграції, лідерства та інновацій для української молоді Next Visionaries

Свіжі пропозиції роботи в громадському секторі

Підсумки форуму про права людей з інвалідністю в Україні