В громадах Чернігівщині та Київщини допомагають відновленню засобами культури й кіномистецтва та актуалізують питання ідентичності

У вересні цього року на теренах Чернігівщини та Київщини стартував культурний проєкт «Досвід української ідентичності в історичному аспекті на теренах Чернігівщини і Київщини. Вплив героїв минулого ...

Додано:
Ipcg

377264755_705796834926162_713557767100131321_n
В громадах Чернігівщині та Київщини допомагають відновленню засобами культури й кіномистецтва та актуалізують питання ідентичності

У вересні цього року на теренах Чернігівщини та Київщини стартував культурний проєкт «Досвід української ідентичності в історичному аспекті на теренах Чернігівщини і Київщини. Вплив героїв минулого на вибір сучасників під час гібридної війни», який реалізується ГО “Сучасне українське кіно” (СУК) у партнерстві з низкою організацій.

Мета проекту – сприяти відновленню і підвищенню соціальної згуртованості громад, що постраждали від дій російських окупантів, а також актуалізувати питання української ідентичності, національної та локальної, задля стійкого опору українців до дезінформації та російських наративів.

В рамках проєкту запланована серія виїзних офлайн-заходів, що включають кінопокази фільмів із документального циклу “Гра долі” про цікаві факти з життя та творчості видатних українців та українок різних епох, дискусії на актуальні теми з глядачами, а також створення подкастів “Врятовані дублі” та проведення тренінгів з травмафокусованої психології “Психологічна самодопомога” для місцевих представників культурних та музейних інституцій.

Вже відбулися заходи для громад у смт. Сосниці (Чернігівська область), м. Ніжин та м. Прилуки, під час яких глядачі змогли відповідно переглянути фільми “Олександр Довженко. Загублена любов”, “Микола Гоголь. Молитва за спасіння”, “Обожнювана. Марія Заньковецька”, “Симон Петлюра”. Надалі заплановані заходи для аудиторії у Чернігові, Києві та Бучі. 

Як зазначають організатори, відеоконтент, який став основою для роботи з аудиторією, в творчому аспекті розкриває сторінки з біографії і творчості видатних українців різних епох, життя яких було тісно переплетено з тими місцевостями і громадами, у яких проводяться заходи. “Люди у громадах Чернігівщини і Київщини, які постраждали від російського вторгнення, потребують відновлення, а засоби культури і мистецтва у цьому випадку є дуже дієвими”, – розповіла координаторка проєкту кінопродюсерка Галина Криворчук. “І ще одне наше завдання – це протидія дезінформації, яку пропагує ворог, сотнями років нав’язуючи українській спільноті комплекс меншовартості через маніпуляцію і дегероїзацію наших предків та найкращих представників минувшини, через викривлення або привласнення історичних підвалин нашого народу. У підсумку залишається найголовніше: через правдиве сприйняття минувшини разом з тісним колом співгромадян, які усвідомлюють як свою приналежність до вільної української держави, так і свою локальну ідентичність, ми маємо разом відродити своє майбутнє і майбутнє країни”, – підсумовує вона.

Документальний серіал “Гра долі”, а також подкаст “Врятовані дублі” про невідомі сторінки з біографії видатних постатей України дивіться на однойменному YouTube-каналі “Гра долі”: https://www.youtube.com/@hradoli7052/videos

Проект реалізується ГО “Сучасне українське кіно” (СУК) у партнерстві з Національною Спілкою кінематографістів України, студією ВІАТЕЛ, ГО «Всеукраїнська асоціація психологів травмафокусованої практики» (ВАПТП), Департаментом культури і туризму Чернігівської ОДА, ГО «Єдина родина Чернігівщини». Проєкт відбувається за підтримки Міжнародного Фонду «Партнерство за сильну Україну» і фінансується за рахунок допомоги урядів Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та Сполучених Штатів.

За додатковою інформацією звертайтеся: [email protected]


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану

“Київ 2014. Повернення”: виставку бельгійського фотографа Джима Сюмкая відкрили у столиці

Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах України

Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО у Березанській ТГ

Продовжується набір на ретрит "Тіло. Ресурс. Баланс" від центру Ахалар

Валіза життєстійкості: як активістам і активісткам постраждалих громад підтримувати психічне здоров’я під час війни