В Голобській ОТГ обговорили зміну підходів на шляху впровадження медичної реформи

Голобська громада була однією з перших, хто ступив на шлях об’єднання у Волинській області. Першими вони були і при напрацюванні довгострокових планів розвитку, які включають, в тому числі, і роботу ...

DSC_1026
В Голобській ОТГ обговорили зміну підходів на шляху впровадження медичної реформи

Голобська громада була однією з перших, хто ступив на шлях об’єднання у Волинській області. Першими вони були і при напрацюванні довгострокових планів розвитку, які включають, в тому числі, і роботу над суміжними профільними реформами в громаді. На сьогодні, ця ОТГ потребує експертної підтримки для побудови ефективної мережі закладів надання первинної медичної допомоги, щоб пришвидшити омріяні зміни у цій сфері.

Про поточну ситуацію в діяльності закладів медицини в Голобській ОТГ, про шляхи реформування та зміну управлінських підходів йшлася мова під час  круглого столу «Напрацювання плану формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в Голобах». Захід, відбувся в понеділок, 18 березня.

DSC_1015

«В цій ОТГ вже багато чого зроблено на шляху реформування медицини. Зокрема, у 2018 р. на території громади функціонувало 20 ФАПів, а нині працює 8. Існує система заохочень для медичних працівників. Заходи щодо підвищення якості послух закладів охорони здоров’я внесені до Стратегії розвитку цієї ОТГ. Водночас, є чимало проблем та перешкод, які ускладнюють ефективну реалізацію реформ у цій сфері. Саме тому, з 2018 року експерти нашої організації надають інформаційну та консультативну підтримку цій громаді задля якісного реформування мережі надання перинної медичної сфери.   Сьогоднішній круглий стіл – один із заходів, які мають допомогти громаді вийти на спільне розуміння того, як вирішити наявні проблеми», – зазначила керівниця Волинського інституту права Ірина Гайдучик.

Присутні під час заходу експерти з питань підтримки медичної реформи Наталія Гусак та Василь Височанський розповіли присутнім про необхідність зімни підходів у функціонуванні закладів первинної медичної допомоги. Мова йде не тільки про надання послуг, а й про загальний процес управління.

«Кожна гривня вкладена в охорону здоров’я має бути вимірювана. Ми запропонували Голобам показники, які допоможуть провести якісний моніторинг, щоб побачити динаміку змін і наявні проблеми, які, можливо, невраховані», – зазначила експертка з підтримки медичної реформи, голова ГО «Пацієнти Буковини» Наталія Гусак.

DSC_1033

Під час круглого столу також обговорювали проблему комунікації між лікарями,  працівниками ФАПів, місцевою владою. Тому, найближчим часом Волинський інститут права планує провести тренінг для налагодження комунікації між різними сторонами процесу надання медичних послуг у цій громаді.

Захід реалізується в рамках реалізації проекту Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ, що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу