В Чернігові обговорили питання захисту дітей, які постраждали від домашнього насильства

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення доступу ...

Додано:
Viktor Tarasov

Roundtable.Police.Chernihiv_1
В Чернігові обговорили питання захисту дітей, які постраждали від домашнього насильства

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення доступу до правосуддя для дітей. Стандарти правосуддя, дружнього до дитини».

В заході прийняли участь слідчі ГУНП в Чернігівській області, судді Бахмацького районного суду Чернігівської області та Деснянського районного суду м. Чернігова, практичний психолог, що входить до реєстру Координаційного центру з надання БПД, правники та громадські активісти.

Метою зустрічі стало безпосереднє обговорення стану отримання прав дітей в рамках кримінальних проваджень. На жаль, Чернігівська область є одним лідерів в Україні щодо кількості кримінальних проваджень, у яких приймають участь діти як постраждалі від насильства.

Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова наголосила на необхідності забезпечення доступу до правосуддя дітям, що є учасниками кримінальних проваджень. Це стосується, як залучення адвокатів для захисту, так і психологів в кримінальних провадженнях для потерпілих та свідків – дітей задля дотримання найкращих інтересів дитини.

Одним з важливих аспектів зустрічі був розгляд Міжнародних стандартів правосуддя, дружніх до дітей, доповідь про яку зробив суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко.

Roundtable.Police.Chernihiv_2

 Roundtable.Police.Chernihiv_3

Про можливості залучення психолога в рамках кримінальних проваджень, підготовку психологом висновків розповіла психологиня, сімейна консультантка та гештальт-терапевтка Світлана Ющенко. Експертка наголосила на тому, як правильно залучити психолога через координаційний центр з надання безоплатної правничої допомоги, коли справа стосується дітей.

Roundtable.Police.Chernihiv_5

Учасники зустрічі також обговорили й практичні питання та проблеми, які виникають у слідства з потерпілими/свідками – дітьми, процесуальні питання залучення спеціалістів та проблему відсутності психологів у районах/громадах.

Оскільки на сьогодні одним з проблемних питань є приміщення, в яких слідчі можуть проводити опитування/допити дітей, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини наголосила на необхідності співпраці з громадами, громадськими та міжнародними організаціями, просторами, де вони вже відкриті. Окрім того, учасники обговорили можливість проведення таких заходів на базі громадських організацій. 

Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” реалізується ГО “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” в межах програми “Спроможні та сильні”, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Освітні курси для ветеранів/ок та членів їх родин: діє набір на професійні курси та бізнес-школи у Чернівецькій області

ВООЗ запустила глобальну ініціативу «3 до 35» для збереження мільйонів життів

Захист персональних даних в органах місцевого самоврядування не в пріоритеті - моніторинг

Народовладдя в дії: три історії громадських радників про силу змін в громадах

Волинський Інститут Права досліджує стан владно-громадської співпраці у двох громадах

Спільнота практики театру пригноблених розвивається через підтримку нових партнерств в роботі над суспільно-важливими темами