В Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад Миколаївщини

Експертка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, що працює в рамках проекту ПУЛЬС, Юлія Забродкіна розповіла про стан виконання місцевих бюджетів територіальних громад ...

Додано:
at

new-budget (auc1)
В Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад Миколаївщини
Експертка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, що працює в рамках проекту ПУЛЬС, Юлія Забродкіна розповіла про стан виконання місцевих бюджетів територіальних громад Миколаївської області за січень-травень 2021 року. 
 
До загального фонду місцевих бюджетів територіальних громад Миколаївської області надійшло понад 2681,5 млн гривень (105,6%), що більше запланованих обсягів у розписах на січень-травень майже на 142 млн гривень. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 423,8 млн гривень, або 18,8%.
 
Із 52 територіальних громад, заплановані обсяги надходжень податків і зборів до загального фонду місцевих бюджетів, виконали 40 територіальних громад, приріст до січня-травня 2020 року забезпечено 50 громадами. Найвищий відсоток виконання дохідної частини мають: Синюхінобрідська (146,4%), Прибузька (143,6 %), Широківська (140,7%), Мішково-Погорілівська (132,6%) сільські територіальні громади.
 
Водночас, три територіальні громади – Веснянська сільська (вик.на 108,0%), Мостівська сільська (вик.на 100,9%) та Южноукраїнська міська (вик.на 107,3%) забезпечили виконання всіх запланованих джерел надходжень.
 
Як і в попередні звітні періоди одним з вагомих джерел надходжень, що наповнюють бюджети громад, є податок на доходи фізичних осіб, який у загальному обсязі доходів займає 64,5% (фактично надійшло 1728,8 млн гривень, або 101,8% до плану).

Найбільшого обсягу надходжень податку на доходи фізичних осіб досягли: Широківська (172,6%), Прибузька (157,3%), Синюхінобрідська (147,6%), Софіївська (132,6%), Вільнозапорізька (124,5%), Мигіївська (116,5%), Мішково-Погорілівська (115,9%), Шевченківська (115,4 %) сільські територіальні громади.
 
“Кожна територіальна громада, незалежно від того як сьогодні наповнені їх котлові рахунки, напрацьовує покрокові заходи для забезпечення бюджетної незалежності та фінансової самостійності місцевих бюджетів. А Урядові ініціативи повинні лише покращувати фінансову стабільність у розвитку територіальних громад”, - зазначає консультантка Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії