Українсько-словацька ГО запрошує українських студентів на навчання

У Львівському прес-клубі громадська організація «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство» презентувала перший масштабний проект безкоштовного навчання українських студентів в Словацькій ...

5
Українсько-словацька ГО запрошує українських студентів на навчання

У Львівському прес-клубі громадська організація «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство» презентувала перший масштабний проект безкоштовного навчання українських студентів в Словацькій республіці в межах європейської освітньої програми «Free student». Цікавою її особливістю є те, що вступне тестування та співбесіда відбуватимуться українською мовою за участю представників словацьких  вишів у обласних центрах та інших великих містах України.

Відтак,  очільник громадської організації «Словацько-українського культурно-освітнього товариства», представник європейської освітньої програми «Free student» в Україні Роман Фрич повідомив, що три провідні словацькі університети – «Katolicka Univerzita v Ruzomberku», «Presovska Univerzita v Presove» і «Technicka univerzita v Kosiciach» надають для безкоштовного навчання українським студентам квоту бюджетних місць з понад 40 спеціальностей, що дасть можливість більш ніж  400 абітурієнтам з України наступного року  потрапити на навчання до означених вишів. Отож серед тих фахових напрямків, які можуть обрати українські абітурієнти: менеджмент, англійська, німецька, італійська мови, психологія, політологія, історія, філософія, хімія, фізика, математика, музичне та образотворче мистецтво, педагогіка, соціальна робота, автомобілебудування, відновлювальні джерела енергетики, лікувальна реабілітація тощо. А для студентів,  котрі вже отримали ступінь бакалавра в українському ВНЗ, є також можливість прийняти участь у цій програмі з метою продовження навчання та здобуття ступеня магістра в даних університетах. Водночас пропонується багато різних та цікавих можливостей для продовження навчання 9-тикласників, зокрема у медичному училищі, технічному коледжі, готельно-туристичному коледжі, а також хлопцям у здобуванні будівельних спеціальностей, таких як сантехнік, тесля, будівельник та інші. Загалом мета цієї програми полягає у тому, щоб українські абітурієнти змогли отримати якісну освіту, хоча ніяких зобов’язань перед Словаччиною вони не матимуть, а саме ‑ не зобов’язані після закінчення навчання там відпрацювати: якщо захочуть, то можуть залишатися, а ні, то можуть повертатися в Україну.

Натомість Душан Ковач, заступник декана із закордонної співпраці та зв’язків Ружомберзького католицького Університету зазначив, що студенти цих трьох вузів отримають можливість поєднувати декілька споріднених спеціальностей під час навчання, що значно розширює можливості майбутнього працевлаштування. Також він розповів про співпрацю  власного університету з міжнародною студентською програмою «Еразмус+», яка надає змогу  нашим студентам протягом одного семестру навчатись за своєю спеціалізацією у виші іншої країни та отримувати там додатково стипендію в розмірі  300-400 євро.

Зазначимо також, що всім учасникам програми буде надано місця в гуртожитках поряд з університетами за пільговою вартістю.  Окрім того для них також передбачена дотація на харчування. Важливим також є те, що диплом словацьких державних університетів дійсний не тільки на території Євросоюзу, а й у США, Канаді, Австралії та Україні.

А зареєструватись у програмі та уточнити будь-які деталі проекту можна на сайті: www.free-student-slovakia.org.

Ігор Галущак
Львів


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків