Українські компанії підписали міжнародне керівництво з прав людини

Центр «Розвиток КСВ» і Міжнародна лабораторія бізнесу і прав людини  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого представили українську версію «Керівництва з прав людини для ...

Додано:
CSRUSER

Screenshot_22
Українські компанії підписали міжнародне керівництво з прав людини

Центр «Розвиток КСВ» і Міжнародна лабораторія бізнесу і прав людини  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого представили українську версію «Керівництва з прав людини для виконавчих директорів компаній» (надалі – Керівництво). Публікація є закликом – керівників глобальних компаній інтегрувати питання прав людини в бізнес-діяльність. В Україні Керівництво підписали очільники трьох компаній –  Агрохолдингу «Астарта», «Ашан Україна» та «Сингента Україна».

Компанії впливають на права людини щодня шляхом їх взаємодії з працівниками, постачальниками, споживачами, партнерами й громадами. Тому у публікації директори компаній закликають бізнес поважати права людини відповідно до міжнародних стандартів та норм. Це допомагає компаніям підвищувати ефективність свого бізнесу за рахунок зменшення правових та нормативних ризиків, зміцнювати свою репутацію, захистити свою соціальну «ліцензію на діяльність», отримати й утримати таланти, завоювати споживачів та їх довіру і лояльність,

«Права людини потребують того, щоб бути невід’ємною частиною порядку денного сталого розвитку будь-якої компанії, й громадськість очікує, що керівники компаній особисто проявлятимуть лідерство у питаннях місії компанії та її результативності», – підкреслено у Керівництві.

Марина Саприкіна, Голова правління Центру «Розвиток КСВ», зазначила: «Права людини – це про кожного в компанії: топ-менеджера, співробітників, партнерів, постачальників і громади. Тому радію, що український бізнес – компанії Астарта, Сингента та Ашан – це усвідомлює і  підписує Міжнародне Керівництво з прав людини», – сказала Марина Саприкіна.

Ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Василь Тацій звернувся до українського бізнесу: «Ми надіємось, що публікація Керівництва буде ще одним твердим кроком до нової реальності ведення бізнесу в Україні».

Центр «Розвиток КСВ» також порадив іншим компаніям підписати Керівництво, а також створити робочу групу для визначення найважливіших прав людини для компанії, розробити політики з оцінки своїх постачальників, партнерів, нових проектів на предмет дотримання прав людини, моніторити, оцінювати та звітувати щодо поваги до прав людини у нефінансовихі звітах та Звітах про управління.

Детально про Керівництво – тут.

З детальних питань звертайтесь: менеджерка з комунікацій Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” Оксана Груба, [email protected]

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями