Українська молодь об’єднаних громад переймала досвід молодіжних рад Любліна

З червня 2018 року ГО «Центр громадської адвокатури» (м.Львів), в рамках співпраці з Фондом освітньої діяльності «KReAdukacja» (Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja) (місто Люблін, Польща), ...

ml6
Українська молодь об’єднаних громад переймала досвід молодіжних рад Любліна

З червня 2018 року ГО «Центр громадської адвокатури» (м.Львів), в рамках співпраці з Фондом освітньої діяльності «KReAdukacja» (Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja) (місто Люблін, Польща), розпочали реалізацію проекту «Молоді лідери для змін в регіонах».

Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

В рамках проекту до Львова прибули експертки Фундації освітньої діяльності «KReAdukacja» Евеліна Пизік та Пауліна Сова, які провели 16-17 липня 2018 року навчальний семінар для координаторів молодіжної активності у громадах та працівників партнера – Центру громадської адвокатури, а також 18-19 липня 2018 року тренінг для активної молоді та членів молодіжних рад відібраних об’єднаних територіальних громад.

Насичений робочий тиждень розпочався з навчання для координаторів молодіжної активності (16-17 липня 2018).

Під час заходу проводилися навчання за кількома напрямками. Спершу тренерки представили діяльність Фундації освітньої діяльності «КreAdukacja» та Молодіжних рад дільниць міста Любліна, а також запрезентували основи діяльності молодіжних рад на міському рівні та у дільницях (районах) міста Любліна.

Наступний, блок навчання стосувався представленню методик роботи з молоддю (щодо зміцнення компетенції, зокрема: робота в групі, лідерство, комунікація в громаді) та представленню основ мотивації роботи у групі. Практична частина заходу стосувалася презентації проектного циклу, після чого учасники перейшли до здійснення  SWOT аналізу молодіжних рад у своїх громадах та було запропоновано опрацювати короткий план діяльності молодіжних рад на перспективу 2 років.

Після приготування плану діяльності учасники перейшли до підготовки та обговорення проектної заявки на співфінансування. Особливістю стало підготовка пропозиції за зразком, як це роблять громадські організації в Польщі при поданні проектів на співфінансування за публічні кошти.

ml2     ml1

18-19 липня 2018 року до Львова прибули активні молоді лідери з відібраних громад. Важливу роль приділено інтеграції учасників – молодих лідерів громад, для того, щоб познайомитися між собою та налагодити співпрацю, на практичних заняттях представлено методи, які дозволяють добре співпрацювати у групах. Кожен з учасників вчився вести публічний виступ. Для декого такий виступ перед іншими учасниками був першим перед широкою аудиторією, але попри певні хвилювання, кожен відмінно справився із поставленим завданням. Тренерки проаналізували поведінку кожного та надали рекомендації, які дозволять у подальшому бездоганно виступати перед незнайомою аудиторією.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

На завершення навчального блоку учасники вчилися опрацювати діагностику суспільних та культурних потреб громади та опрацбовували суспільно-культурну ініціативу, яка буде реалізована в громаді у рамках проекту «Молоді лідери для змін в регіонах», про що інформуватимемо в наступних повідомленнях.

«Реалізація ініціативи із залучення молоді до життя громади, обмін досвідом з польськими партнерами, дозволить учасникам краще розуміти процеси, які відбуваються в молодіжному громадському секторі в Польщі та Україні. Вже на перших зустрічах учасники виявили певні відмінності в підходах, зокрема співпраці держава-громадські організації. Розуміння таких механізмів сприятиме впровадженню євроінтеграційних норм спираючись на досвід Польщі – країни члена Європейського союзу» – зазначив координатор проекту «Молоді лідери для змін в регіонах» в Україні Ярослав Хауляк.

ml6

До участі в проекті відібрано молодих лідерів об’єднаних громад Львівської (Нововстрілищанська та Дублянська ОТГ), Тернопільської (Скалатська та Золотниківська ОТГ) та Івано-Франківської (Старобогородчанська ОТГ) областей.

Термін реалізації проекту: з червня по грудень 2018 р.

Координатор проекту в Україні – Ярослав Хауляк (Yaroslav Khaulyak) – магістр менеджменту організацій. Координатор проектів ГО «Центр громадської адвокатури» з розвитку громадянського суспільства, регіонального та просторового розвитку громад.

Координатор проекту в Польщі – Евеліна Пизік (Ewelina Pyzik) – доктор соціології, з середовищем громадських організацій пов’язана від 2009 року. Веде тренінги та навчання для молоді за напрямками громадянської освіти та рівності, координує проекти. Координатор Молодіжної ради дільниці Вєнява у Любліні.

Експерт проекту – Пауліна Сова (Paulina Sowa) – педагог та логопед, з середовищем громадських організацій пов’язана з 2011 року. Веде тренінги та навчання з анімації культури творчої освіти. Координатор Молодіжної ради дільниці Вроткув. Заступник голови Фундації «KReAdukacja».

Запрошуємо слідкувати за подіями долучаючись до сторінок проекту в соцмережах:

Українською мовою «Молоді лідери для змін в регіонах»;

Польською мовою «Młodzi liderzy dla zmian w regionach».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями