Україні давно треба було прийняти закон з протидії домашньому насильству – В. Гройсман

Кабінет міністрів України ухвалив і направив до ВРУ проект закону про протидію насильству в сім'ї. Таке рішення було прийняте сьогодні  під час засідання. Перед цим віце-прем'єр з питань ...

законопроект
Україні давно треба було прийняти закон з протидії домашньому насильству – В. Гройсман

Кабінет міністрів України ухвалив і направив до ВРУ проект закону про протидію насильству в сім’ї. Таке рішення було прийняте сьогодні  під час засідання.

Перед цим віце-прем’єр з питань соціальної політики Павло Розенко заявив, що робота над документом була дуже складною і тривала півтора року. “Ми боролися, напевне, самі з собою щодо визнання такого явища як домашнє насильство, адже завжди у нас чомусь вважалося, що цієї проблеми начебто не існує, але насправді вона стоїть дуже гостро”, – сказав він.

За словами Розенка, у 2015 році було зафіксовано 103 тисячі звернень з приводу насильства у сім’ї, З них біля 90 тисяч – від жінок. Він вважає, що це лише невелика частина того, що насправді існує в суспільстві.

У свою чергу співавтор законопроекту, депутат від БПП Ірина Луценко заявила, що щороку три мільйони дітей стають жертвами чи свідками домашнього насильства. За її словами, 90% розлучень відбуваються через насильство у сім’ї.

Вона додала, що зі 100 тисяч жінок, які звертаються з травматизмом в лікарню, 50% є вагітними і потім народжують хворих дітей. За словами Луценко, 75% молодих людей – як дівчат, так і хлопців, які займаються проституцією, зазнавали насильства і розбещення в сім’ї.

“Цей закон … робить основну справу – сімейну справу за зачиненими дверима ви перетворюєте у державну політику. … Ви робите величезний прорив. Ви робите державну політику нетолерантності відношення до таких проявів і явищ”, – сказала вона.

Луценко пояснила, що мова йде про впровадження гарячої лінії для жертв домашнього насильства, створення притулків, де ці жертви можуть переховуватися.

“Це і корекція кривдників, це, в кінці кінців, і надання їм якоїсь роботи, щоб не було концентрації домашнього насильства. Це і наскрізна імплементація, горизонтальні зв’язки, між органами охорони здоров’я, освіти, поліцейськими, це і спеціальні судді, це і спеціальні слідчі. Тобто це дуже серйозна машина, яка має бути залучена саме до нетолерантного відношення”, – сказала вона.

Жодні прояви насильства у родинах є неприпустимими, вважає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, про що він заявив під час розгляду Проекту Закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству” на засіданні Уряду у середу.

“Наша позиція Уряду тут є одностайною – жодного прояву насильства у родинах не може бути. Все інше – то є неприродньо. Як можна матір, жінку, дитину вдарити? Це просто неприпустимо”, – заявив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що було би справедливим застосовувати дзеркальне покарання, але збільшене у рази, щодо тих, хто здійснив домашнє насильство.

При цьому Голова Уряду висловив переконання, що в Україні давно треба було прийняти закон, спрямований на запобігання та протидію домашньому насильству.

За інформацією Урядового порталу


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи