Україна залишається «частково вільною країною» – доповідь Freedom House

У рейтингу Freedom House Україна залишилася на тому самому місці – рейтинг «частково вільна країна». У той час як уряд продовжив реформувати країну, рівень розслідувань злочинів режиму Януковича ...

31816162333_0ec2d7c088_z-640x400
Україна залишається «частково вільною країною» – доповідь Freedom House

У рейтингу Freedom House Україна залишилася на тому самому місці – рейтинг «частково вільна країна». У той час як уряд продовжив реформувати країну, рівень розслідувань злочинів режиму Януковича залишається дуже низьким. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Метью Шааф, директор Представництва Freedom House Україні. «На непідконтрольній Україні території проводжуються масштабні порушення прав людини, які залишаються безкарними», – додав він.

Після вбивства журналіста Павла Шеремети, гостро стало питання безпеки журналістської діяльності в Україні. «Журналісти піддавалися насильству та погрозам», – зазначив пан Шааф. Також часто тиск на собі відчувають представники ЛГБТ-спільноти. «Втім ЛГБТ «прайд» пройшов спокійно завдяки сильному захисту правоохоронних органів», – додав Метью Шааф.

16266073_436197220044985_1058470653853374322_n

З 195 країн, що оцінюються, 87 (45 %) були визнані вільними, 59 (30 %) – частково вільними і 49 (25 %) – невільними.

Взагалі у світі у 67 країнах рівень політичних прав та громадянських свобод знизився. Зріс він тільки у 37. «Перемога Трампа у США, вихід Великої Британії з ЄС, перемога націоналістичних партій у деяких частинах Європи – все це ставить під загрозу міцність альянсів та цінностей, які сформували інститути глобальної демократії», – вважає директор Представництва Freedom House Україні. «На цьому тлі РФ вмішувалася у політичні процеси у США та інших демократіях, посилила підтримку диктаторського режиму у Сирії, та закріпила свою незаконну окупацію території України», – зазначив він. РФ також посилила популістські партії у Нідерландах, Великій Британії, Австрії тощо.

Повний текст прес-релізу українською мовою з посиланнями на всі матеріали доповіді


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку