Україна відкрила дані про бенефіціарних власників компаній

Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook. «Добра новина. Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній і стала першою країною в світі, яка приєдналася до ...

ben_site-632x263
Україна відкрила дані про бенефіціарних власників компаній

Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook. «Добра новина. Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній і стала першою країною в світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників – ініціативи Transparency International щодо сприяння прозорості та запобігання корупції», – написав він.

За словами прем’єра, завдяки спільній роботі Державного агентства з питань електронного урядування та Міністерства юстиції інформація про бенефіціарів всіх українських компаній опублікована на сайті Єдиного державного порталу відкритих даних. «Тепер ЗМІ і громадськість можуть вільно використовувати і аналізувати ці відкриті дані для публічного контролю, а IT-бізнес – для створення нових інтернет-сервісів і проектів, які будуть збагачувати економіку і знадобляться своїм користувачам», – зазначив Гройсман.

До запуску Глобального реєстру бенефіціарних власників приклався консорціум міжнародних організацій – Transparency InternationalOpenCorporatesWorld Wide Web FoundationGlobal Witness, the B TeamONE Campaign та Open Contracting Partnership. Його поява – результат політичної волі країн-учасниць глобального Антикорупційного саміту у м. Лондоні в травні 2016 року. Реєстр має стати авторитетним джерелом даних про власників компаній та організацій. Ці дані будуть пов’язані між собою в різних юрисдикціях, галузях, а також взаємодіятимуть із іншими базами даних.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив» на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині

Менторська програма 4.0 офіційно завершилася

Попри війну процес євроінтеграції триває, «поїзд вже їде»

«Свідки. На північ від Києва» - фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Безплатний онлайн-курс про безпечну поведінку на деокупованій території

«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта