Freedom House: Парламент повинен відхилити законопроект, що передбачає втручання в роботу неурядових організацій

У відповідь на законопроект, яким передбачається, що працівники антикорупційних неурядових організацій (НУО) в Україні, мають подавати декларації, що розкривають перед владою їхнє фінансове ...

freedom house
Freedom House: Парламент повинен відхилити законопроект, що передбачає втручання в роботу неурядових організацій

У відповідь на законопроект, яким передбачається, що працівники антикорупційних неурядових організацій (НУО) в Україні, мають подавати декларації, що розкривають перед владою їхнє фінансове становище, Freedom House опублікувала таку заяву:

“Верховна Рада України повинна відхилити законопроект, який під виглядом “прозорості” матиме своїм результатом нав’язливий державний нагляд за НУО, активістами та членами їх сімей”, – сказав Метью Шааф, директор представництва Freedom House в Україні.

“Законопроект № 5318 робить антикорупційні організації потенційними мішенями для залякування і переслідування з боку влади”.

 

Додаткова інформація

Законопроектом № 5318, поданий народним депутатом Юрієм Дерев’янком 28 жовтня, передбачає, що Національним агентством з питань запобігання корупції має бути створений перелік громадських об’єднань, що здійснюють діяльність пов’язану із запобіганням і протидією корупції. Співробітники та інші особи, що отримують кошти від таких організацій, зокрема консультанти, будуть зобов’язані подавати публічні декларації про доходи та активи, а також декларувати доходи і майно членів своїх сімей, так само, як це зараз мають робити депутати Ради, судді та інші державні посадові особи.

Дерев’янко повідомив журналістам, що закон, метою якого є захист від “фейкових активістів”, буде заохочувати міжнародних донорів “допомагати більше, якби вони знали, що все підзвітно і прозоро».

Джерело: Freedom House.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

  • Gektor89

    Згоден повністю із твердженням пана Метью Шаафа. Ба, більше того, панове нардепи мали б знати, що громадські організації відповідним Законом зобов’язані щорічно публічно звітуватись за свою діяльність та використані кошти. В тому числі й грантові.А хто цей Закон порушує має мати відповідне покарання. І вся проблема. Як на мене, відсутність публічного звітування має унеможливити отримання будь-якої грантової допомоги з боку Донорів.Заявляю про це не перший рік, спостерігаючи як у моєму Дрогобичі процвітає незвітоване грантожерство. Зокрема, громадськість так і не дістала звіт від комунального підприємства “Інститут розвитку міста Дрогобич”, що поіменувало себе громадською організацією і дістало посольський грант ( Посольство США в Україні) 86 тисяч дол. США ще у 2013 році (!!!).Тож дещо можна зрозуміти депутатські законодавчі ініціативи: однак без “винаходу велосипеду”. Гараздів!

  • Gektor89

    Забув додати: з повагою, Олександр Магльона, президент Асоціації “Нові Горизонти” м. Дрогобич