Україна отримала погодження на адаптовану імплементацію Стандарту ІПВГ

Правління ІПВГ прийняло запит української багатосторонньої групи ІПВГ щодо адаптаваного впровадження ініціативи прозорості видобувної галузі (ІПВГ) на певних територіях, які є окуповані Росією. Запит ...

EITIs
Україна отримала погодження на адаптовану імплементацію Стандарту ІПВГ

Правління ІПВГ прийняло запит української багатосторонньої групи ІПВГ щодо адаптаваного впровадження ініціативи прозорості видобувної галузі (ІПВГ) на певних територіях, які є окуповані Росією. Запит стосується Звіту ІПВГ за 2022 та 2023 роки.

Ще на початку 2023 року українська багатостороння група ІПВГ звернулася з проханням щодо надання Правлінням ІПВГ згоди на адаптовану імплементацію для звітів ІПВГ за 2022 і 2023 роки, а також врахувати при проведенні валідації вплив і наслідки війни в Україні на підготовку зазначених звітів ІПВГ.

Своє прохання представники багатосторонньої групи ІПВГ аргументували тим, що активні бойові дії, тимчасова окупація східних і південних регіонів України, ракетні атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури створюють перешкоди для функціонування підприємств, або вже зумовили їх знищення. Відповідно, ускладнений доступ та відсутність інформації про діяльність значної частини підприємств, які знаходяться на території тимчасово окупованих регіонів України, не дозволяє повноцінно охопити їх у обсязі, що вимагається Стандартом ІПВГ. В тож же час, багатостороння група ІПВГ докладе зусиль щодо розкриття інформації щодо видобувних підприємств, котрі працюють на тимчасово окупованих територіях, зокрема, надаватиме перелік підприємств вугільної галузі, які залишились на непідконтрольній території. Такий перелік підприємств також було надано у звітах ІПВГ за 2018-2021 роки.

Стандарт ІПВГ дозволяє адаптоване впровадження, «якщо країна стикається з винятковими обставинами, які вимагають відхилення від вимог впровадження» (стаття 1 розділу 4). Ухвалюючи це рішення, Правління ІПВГ зазначило, що через триваючу війну росії проти України, уряд не може змусити компанії та місцеві органи влади на окупованих територіях брати участь у процесі ІПВГ.

Правління ІПВГ вітає зобов’язання українського уряду та багатосторонньої групи продовжувати взаємодію, де це є можливим, з компаніями та державними установами  на цих окупованих територіях з метою забезпечення всебічного розкриття інформації відповідно до Стандарту ІПВГ. Якщо неможливо отримати вичерпну інформацію від цих організацій, багатостороння група повинна посилатися на інші загальнодоступні джерела інформації. Звіт ІПВГ за 2022 та 2023 роки повинен містити оцінку повноти інформації, висвітлюючи будь-які прогалини в доступній інформації.

 

Довідково

Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ) – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, прийнятий Міжнародним секретаріатом ІПВГ та затверджений Міжнародним правлінням ІПВГ, який впроваджується у 55 країнах світу та включає такі країни як Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Казахстан та інші. Відповідно до вимог ІПВГ усі нафтові, газові, гірничодобувні компанії та інші видобувні компанії, що здійснюють істотні платежі на користь уряду повинні надавати повну та вичерпну інформацію стосовно цих платежів.

 

Більше інформації на сайті https://eiti.org.ua/ 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне