Україна має унікальний шанс запустити дієвий інструмент у боротьбі з корупцією

У разі ухвалення відповідних законодавчих змін щодо викривачів корупції в Україні буде запущено найдієвіший в усьому світі інструмент боротьби з корупції - інститут викривачів корупції.Про це заявив ...

Document Name 1 (1)
Україна має унікальний шанс запустити дієвий інструмент у боротьбі з корупцією

У разі ухвалення відповідних законодавчих змін щодо викривачів корупції в Україні буде запущено найдієвіший в усьому світі інструмент боротьби з корупції – інститут викривачів корупції.

Про це заявив експерт Фонду Інновацій та Розвитку (IDF) Україна, один із співавторів законопроектів щодо викривачів корупції Роман Жовнір.

Такий інструмент як викривачі корупції досить ефективно себе зарекомендував у всьому світі, де викривачі корупції допомогли зекономити державі десятки мільярдів доларів. І при цьому самі отримують відсоток від повернутого збитку.

“Україна дійсно зараз має унікальний шанс отримати надійний інструмент у боротьбі з корупцією, а з іншого боку гарантувати викривачам корупції не лише надійний захист, але й фінансову винагороду”, – зазначив Роман Жовнір і додав, що окрім дієвого інструмента боротьби викривачі корупції є ще й важливим запобіжником корупційних ризиків. Залучення викривачів до виявлення корупції позитивно впливає на зниження її рівня в суспільстві. Це підтверджують й дослідження міжнародної організації із захисту викривачів.

“Якщо люди перестануть мовчати про корупційні правопорушення, свідками яких вони стали, то коден потенційний корупціонер ще гарно подумає, вдаватися йому до корупційних дій чи ні. Нині ж корупціонерів такий важливий запобіжник як звичайні люди не обмежує. Маю сподівання, що новий закон це змінить і повідомляти про корупцію буде не лише правильною дією, але й вигідною”, – сказав Роман Жовнір.

Також експерт пояснив, чому важливо розпочати процес становлення інституту викривачів саме з викривачів корупції. 

“Тому що наразі з усіх правоохоронних органів рівень довіри громадян України до антикорупційних органів, зокрема НАБУ, найвищий. А це значить, що інструмент викривачів корупції може реально спрацювати. У той час як запровадження інституту викривачів інших правопорушень може розбитися на початку через неготовність відповідних органів оперативно та ефективно реагувати на повідомлення викривачів!”, – сказав Роман Жовнір.

Нагадаємо, 19 серпня в Офісі президента України під керівництвом заступника голови ОПУ Руслана Рябошапки відбулося обговорення представниками громадських організацій та міжнародними партнерами України у сфері боротьби з корупцією, напрацьованих змін до законодавства щодо викривачів корупції.

Співавторами законопроектів щодо викривачів є представники Інституту прикладних гуманітарних досліджень, Фонду Інновацій та розвитку (IDF), а також проекту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні“ (SACCI).

Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборчих зобов’язань Володимира Зеленського, будуть внесені Президентом як невідкладні для позачергового розгляду парламентом.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності