Ухвалено Закон “Про відновлення довіри до судової системи”

Закон 4378-1 "Про відновлення довіри до судової системи" ухвалений 234-ма голосами. Це - сьогоднішня перемога. Нагадаємо, сьогодні під стінами Верховної Ради відбулась акція на підтримку закону ...

люстрація
Ухвалено Закон “Про відновлення довіри до судової системи”

Закон 4378-1 “Про відновлення довіри до судової системи” ухвалений 234-ма голосами. Це – сьогоднішня перемога.

Нагадаємо, сьогодні під стінами Верховної Ради відбулась акція на підтримку закону “Про відновлення довіри до судової системи”. За цим законом будуть звільнені усі керівники суддівських органів – Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії та інші адміністративних суддівських органів. Також він зобов’язує провести перевірку порушення присяги всіма суддями, які під час Майдану забороняли мітинги, кидали за грати побитих міліцією активістів та чинили інші незаконні речі.

Закон спрямований на утвердження в суспільстві верховенства права та законності, відновлення довіри до судової системи України, звільнення з посад осіб, які виносили рішення, спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян, у тому числі на участь у мирних зібраннях або у зв’язку з участю у мирних зібраннях, зниження рівня корупції в системі судів загальної юрисдикції.

Закон визначає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі – перевірка суддів) як тимчасового, посиленого заходу з використанням існуючих процедур розгляду питань про притягнення суддів загальної юрисдикції до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв’язку з порушенням присяги, з метою підвищення авторитету судової влади та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості. Повноваження з проведення перевірки суддів надано Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі – Тимчасова спеціальна комісія), яка складається із 15 членів.

Зокрема, законом передбачається, що перевірка суддів проводиться протягом одного року з моменту формування складу Тимчасової спеціальної комісії, що створюється у порядку, визначеному статтею 4 цього закону. При цьому заяви про проведення перевірки індивідуально визначеного судді (суддів) згідно статті 3 цього закону можуть бути подані до Тимчасової спеціальної комісії юридичними або фізичними особами протягом шести місяців з моменту опублікування у газеті “Голос України” повідомлення про її створення. Крім того, передбачається низка підстав, за якими суддя суду загальної юрисдикції підлягає перевірці.

Закон визначає основні засади діяльності Тимчасової спеціальної комісії (порядок проведення її засідань, механізм отримання матеріалів, необхідних для проведення перевірки суддів тощо), заходи, які застосовуються за результатами проведення перевірки суддів.

Законом також внесено зміни до законів “Про судоустрій і статус суддів”, “Про Вищу раду юстиції” щодо порядку призначення суддів на адміністративні посади, розширення підстав припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, порядку обрання делегатів на з’їзд суддів України тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №4378-1.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи