У Запоріжжі розповіли про підвищення професійних стандартів суддів та впровадження електронного судочинства
28 листопада у Запорізькому Медіа Центрі відбувся прес-сніданок “Судова реформа на місцевому рівні – просто про складне”, організований ГО “Запорізька правозахисна група” в рамках реалізації ...
Додано:
zpg05
28 листопада у Запорізькому Медіа Центрі відбувся прес-сніданок “Судова реформа на місцевому рівні – просто про складне”, організований ГО “Запорізька правозахисна група” в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».
Спікерами прес-сніданку стали Дємєнєва Олена Василівна, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини у Запорізькій області, адвокат, Свідлова Марія Георгіївна, прес-секретар Жовтневого районного суду міста Запоріжжя та Шмарін Ігор Олександрович, помічник судді Запорізького окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук.
Під час прес-сніданку учасники говорили про підвищення вимог та професійних стандартів для суддів, підвищення підзвітності суддів, впровадження нових технологій організації суддівської роботи та здійснення електронного судочинства.
«Важливою зміною є залучення юристів, які раніше не мали досвіду роботи у суддівській системі. Суддівський досвід не обов’язковий – подаватись можуть адвокати, науковці та правозахисники. Тепер в законодавстві закріплено обов’язок щодо потрійного звітування суддею через декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію родинних зв’язків та декларацію доброчесності судді. Крім того, однією з нових підстав для звільнення судді стала – відмова підтвердити законність джерел походження майна» – зазначила Дємєнєва Олена Василівна, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини у Запорізькій області.
На думку адвоката Марії Свідлової, корисним є запровадження електронного судочинства, так згідно з проектами нових процесуальних кодексів, суди проводитимуть розгляд справ за матеріалами в електронній формі. Лише у разі неможливості такого розгляду з технічних причин допускатиметься розгляд справ за матеріалами в паперовій формі.
«Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38(044)521-5741, на Інтернет-сторінці або у соціальній мережі Facebook.
Програма USAID «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 р. і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україні: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим колам, громадському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38(044)581-3303».