У Запоріжжі патрульні успішно опановують жестову мову глухих

Ось вже декілька років поспіль в інформаційному просторі України виринають позитивні повідомлення, що в різних обласних та районних центрах нашої країни поліцейські починають вивчати жестову мову ...

жестовый язык запорожье
У Запоріжжі патрульні успішно опановують жестову мову глухих

Ось вже декілька років поспіль в інформаційному просторі України виринають позитивні повідомлення, що в різних обласних та районних центрах нашої країни поліцейські починають вивчати жестову мову глухих. Наприклад, за підтримки профільної Програми розвитку Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) оволоділи майстерністю спілкування з нечуючими поліцейські з Вінниці у 2017 та Маріуполя в 2018, а зараз в рамках того самого проекту готуються до нових знань й їхні колеги з Краматорську, Сєвєродонецьку та Слов’янську.

У 2018 році спілкуватись з нечуючими громадянами навчались й патрульні з Харкова за підтримки посольства США та місцевої мерії, та Полтави — за сприяння обласної ОДА.

З травня 2019 року стартували курси з вивчення “мови нечуючих” у ще 2х обласних центрах — Львові та Запоріжжі.
У місті Лева поліцейські опановують нову для себе мову спілкування завдяки співпраці місцевого Управління з УГКЦ, в Запоріжжі — завдяки спільній ініціативі місцевої Молодіжної організації “Наше щасливе життя” й Управління патрульної поліції в Запорізькій області.

Унікальність запорізьких курсів полягає в тому, що відбуваються вони на безгрантових і безоплатних умовах, а передувала їм відкрита Школа жестової мови, у 5 випусках якої побутовому сурдоперекладу навчилися майже 300 осіб різних професій, віку та роду занять. Випускники й випускниці цих попередніх наборів вже практикують жестову мову в роботі в медицині, інклюзивній педагогіці, волонтерстві та соціальній реабілітації.

— У легкій доступній формі ми ділимось з патрульними необхідними знаннями з психології, лексики та мови глухих — ділиться засновник і головний викладач запорізьких курсів Олександр Кахай, — протягом декількох місяців щотижня по декілька годин патрульні у позаробочий час в форматі факультативу опановують тематичний і побутовий сурдопереклад, а також практикують отримані знання, потім, вже на виїздах тачергуванні на постах.

жестова мова запоріжжя

Окрім “слухання” матеріалу та повторення його за викладачем, місцеві “копи” вже й на заняттях закріплюють його в монологах, діалогах та спробах прямого й зворотнього перекладу, а також починають вивчати найпоширеніші пісні жестовою мовою.

Раді таким нововведенням, в першу чергу, самі нечуючі — відтепер значно зменшується “мовний” бар’єр у спілкуванні з “людьми в чорному”, а також економиться час на вирішення проблемних чи побутових питань, бо тепер не потрібно шукати папірець і ручку та не потрібно чекати на приїзд екіпажу з сурдоперекладачем.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Команда тренерів Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» допомогла 28 громадам України розпочати шлях до антикорупційних інструментів

Відтепер Інженерів Порозуміння можна викликати на гарячу точку

«Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу» потрапили у трійку лідерів євроінтеграційного рейтингу програм політичних партій

Прозорі фінанси і сильніша Нацрада: як провести деолігархізацію у медіа

Можливості для медіа: липень 2019

Соцмережі про вибори: за що «голосують» facebook, instagram та vk?