У Запоріжжі креативно розвивають інклюзивну освіту: партнерський проєкт охопив майже 900 дітей
З лютого по липень 2025 року в Запоріжжі та в Запорізькому районі впроваджується комплексний проект "Покращення інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю у Дніпропетровській та Запорізькій ...
Додано:
Євген Щасливцев

З лютого по липень 2025 року в Запоріжжі та в Запорізькому районі впроваджується комплексний проект “Покращення інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю у Дніпропетровській та Запорізькій областях”, який реалізується Street Child Ukraine спільно з ГО “Фонд розвитку можливостей” за підтримки ЮНІСЕФ.
В його рамках на базі облаштованих укриттів й профільних освітніх і навчальних закладів відбуваються творчо-корекційні заняття з елементами арт-терапії для вихованців садочків і школярів як в нормотипових, так й в інклюзивних класах і групах. Кожне таке заняття триває приблизно 1 академічну годину й складається з декількох універсальних танцювально-оздоровчих руханок на всі групи м’язів, пошиття сезонних шоперів і модних гаманців, створення практичних і пам’ятних рукотворів чи-то приготування смаколиків, просвітницьких бесід й інтерактивів.
- Проектні заняття складено таким чином, аби всі діти, незалежно від їхнього фізичного стану та віку, постійно були в позитивному русі й отримували нові корисні та практичні знання й навички, — ділиться керівник проекту й Голова ГО “Фонд розвитку можливостей” Олександр Кахай. — В цьому їм допомагають кваліфіковані тренер(к)и та майстри(ні), а для спеціалізованих тренінгів також залучаються інспектор(к)и патрульної поліції й рятувальники.
Щоразу творча складова на кожній локації нова й креативна — створення сквіш-іграшок і шпаківень в комікс-стилі, збірка неонових “нічничків” та неонових брелоків, майстрування 3D- окулярів і підвісок, розпис пряників та випічка самонаборних піц, куромі-пейзажі та неповторні фото-рамки, авторсько-ювелірні аксесуари та багато іншого. Участь в активностях, само собою, безкоштовна й безоплатна, відбувається раз на 1-2 тижні.
За словами команди проекту, за ці 4 місяці ця їхня активність якісно охопила вже 885 “таргет-унікальних” дітей і підлітків на базі 20 закладів й установ обласного центру та декількох прилеглих тергромад, а позитивні зміни в цих дитячих колективах помічають й батьки з класними керівницями – діти стають менш агресивними чи-то замкнутими, знаходять нових друзів і краще вчаться, стають соціально активнішими та починають волонтерити.