У Запоріжжі експерти обговорили ключові виклики впровадження судової реформи в регіоні

14 листопада у Запорізькому Медіа Центрі відбувся прес-сніданок “Судова реформа на місцевому рівні – просто про складне”, організований ГО “Запорізька правозахисна група” в рамках реалізації ...

Додано:
zpg05

015
У Запоріжжі експерти обговорили ключові виклики впровадження судової реформи в регіоні

14 листопада у Запорізькому Медіа Центрі відбувся прес-сніданок “Судова реформа на місцевому рівні – просто про складне”, організований ГО “Запорізька правозахисна група” в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». Спікерами першого прес-сніданку стали правозахисниця Ярослава Братусь, адвокат, співзасновник Адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Яценко Дмитро Валерійович та помічник судді Запорізького окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Шмарін Ігор Олександрович.

Під час прес-сніданку учасники говорили про стан впровадження судової реформи в Запорізькій області, головні новації та виклики успішної імплементації судової реформи в Україні. В заході взяли участь журналісти місцевих друкованих та онлайн видань, адвокати, судді та працівники апаратів судів, органів юстиції та громадських організацій.

 013

«На сьогодні такі цілі, як суттєве оновлення суддівського корпусу та підвищення підзвітності суддів вже мають практичне виконання. На мою думку, серед 700 кандидатів, відібраних за результатами першої частини відбіркового іспиту для нових суддів до місцевих судів Вищою кваліфікаційною комісією суддів України переважна більшість мають гідну репутацію. При цьому деякі з них взагалі ніколи не були суддями до цього. Факт того, що до оновленого складу суддів потрапили кандидати без суддівської практики говорить про те, що даний процес відбору відрізняється неупередженістю» – переконаний Шмарін Ігор Олександрович.

 020

На думку правозахисниці Ярослави Братусь, головним результатом судової реформи на місцевому рівні повинна стати доступність та зрозумілість судових інструментів захисту власних прав для кожного громадянина. Люди повинні відчувати справедливість та прозорість у прийнятті рішень та діяльності суддів, саме це зможе забезпечити вдалу реалізацію судової реформи на місцевому рівні, – відзначила Ярослава.

«Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38(044)521-5741, на Інтернет-сторінці або у соціальній мережі Facebook.

Програма USAID «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 р. і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україні: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим колам, громадському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38(044)581-3303».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку