У Южному пройшов дебатний турнір з політичних реформ серед старшокласників

 22 березня в приміщенні ЗОШ №1 відбувся дебатний турнір серед старшокласників. У рамках кампанії «Активна Громада: право вибору»  у 30 населених пунктах по Україні проходять відбіркові ...

Додано:
andronko25

Ljja8u4oZa0
У Южному пройшов дебатний турнір з політичних реформ серед старшокласників

 22 березня в приміщенні ЗОШ №1 відбувся дебатний турнір серед старшокласників.

 У рамках кампанії «Активна Громада: право вибору»  у 30 населених пунктах по Україні проходять відбіркові інтелектуальні турніри. Дебати – націлені на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей. 

 Захід відбувався за британським парламентським форматом. До участі у дебатному турнірі були запрошені  учні старших класів всіх загальноосвітніх навчальних закладів міста, вчителі, представники Южненської міської ради, працівники культури та ЗМІ.

 Дебати в Южному проходять вже третій рік поспіль. «Вважаю, що подібні заходи  розвивають в учасників вміння чітко формулювати свою думку, переконливо та аргументовано її доносити до опонентів. Дебати дають можливість виховати у собі та вдосконалити  ораторські здібності, а також навчитися  вести  діалог із оточуючими тебе людьми в різноманітних сферах життя, дотримуючись етичних норм у спілкування», – вказав регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м Южному.

 До складу суддівської колегії увійшли:

Ольга Скульська, начальник відділу інформаційних технологій та оперативного реагування Южненської міської ради

Катерина Бєлоус, головний редактор місцевої газети  «Новини Южного»

Ольга Лещенко, режисер-постановник в  Палаці культури «Дружба»

Вікторія Сандюк, депутат Южненської міської ради

Вероніка Дарієнко, режисер-постановник в Палаці культури «Дружба»

 Перед дебатами, шляхом жеребкування, учасників було розподілено на команди та визначено теми дебатування. Для обговорення були запропоновані такі теми: 

Ця палата має встановити квоту молоді у виборчих списках

Ця палата має забезпечити відкриті списки на виборах

Ця палата має забезпечити відкритість влади

Ця палата має забезпечити прозорість партійних бюджетів

Ця палата має створити умови для кращої участі молоді у прийнятті рішень

3jX4ZL7-rWkНе дивлячись на те, що теми були нелегкими, учасники доволі добре справлялись зі своїм завданням, показали гарний рівень знань, хороші вміння та риторичні здібності. Було дуже цікаво спостерігати за їхніми виступами.

«Дуже цікавий захід. Хочу підкреслити, що тематика питань була актуальною. А особливо ті, котрі стосувались участі молоді у виборчому процесі та у прийняті рішень. Вважаю, що учні дуже добре підготувались до дебатного турніру, до запропонованих питань, а також показали свою спроможність проводити подібні діалоги з представниками влади. Ми їх почули, будемо співрацювати та надіємось на продовження», – відзначила начальник відділу інформаційних технологій та оперативного реагування ЮМР.

 За результатами оцінок журі  найбільшу кількість балів набрали Олександр Крамаренко та Поліна Ілляшенко, учні 11 класу ЗОШ №1. Тепер переможців турніру чекатиме Національний дебатний турнір, який проходитиме у Києві, де представники 30-ти міст України змагатимуться за перемогу та цінні призи.

 Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку