У Вінниці розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

Під час прес-конференції, що відбулась 21 грудня у Креативному просторі «Артинов» активісти ГО «Центр громадської активності «Результат» розповіли про результати першого етапу кампанії «Атестації ...

Додано:
cpa_result

48409275_318188322370053_6373209736111718400_n
У Вінниці розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

Під час прес-конференції, що відбулась 21 грудня у Креативному просторі «Артинов» активісти ГО «Центр громадської активності «Результат» розповіли про результати першого етапу кампанії «Атестації депутатів місцевих рад», яка охоплює 17 областей України. Цей етап включав у себе моніторинг оприлюднення інформації щодо депутатів Вінницької міської ради на офіційному сайті ради, моніторинг ведення депутатами прийому виборців, а також відстеження активності депутатів у Facebook.

«Можемо впевнено сказати, що нинішнє скликання Вінницької міської ради відрізняється від попередніх значно більшою прозорістю та підзвітністю. Більша частина необхідної інформація про депутатів викладена на сайті міської ради, і будь-який громадянин може з нею ознайомитись. Це пов’язано передусім з імплементацією нових норм законодавства на місцевому рівні. Також міська рада використовує і «кращі практики» європейських муніципалітетів, розміщуючи на сайті відгуки про депутатів, їх звіти та декларації», – зазначила Олена Гуменна, координатор проектів ГО «Центр громадської активності «Результат».

51 депутат з 54 оприлюднив на сайті Вінницької міської ради повну біографію з зазначенням інформації про освіту, досвід роботи, місце роботи та сімейний стан.

Щодо оприлюднення інформації про час, місце проведення прийому виборців, а також контактних відомостей, то у 44 депутатів ця інформація на сайті Вінницької міської ради зазначена, актуалізована та відповідає дійсності. Проте 10 депутатів все ж не оприлюднили усієї інформації на сайті стосовно прийому виборців . Неактуальна інформація про проведення прийому виборців зазначена у 4 депутатів – Олександра Колісника, Павла Задорожнюка, Віктора Кривіцького та Юрія Іорданова.

Більшість депутатів здійснюють прийом виборців особисто або із залученням помічників відповідно до графіку, що заявлений на сайті міської ради. Також на сайті розміщено актуальні контактні телефони депутатів та адреси електронних пошт. Під час моніторингу було виявлено, що в переважній більшості помічниками проводиться прийом від імені 12 депутатів . Лише 6 депутатів не проводять прийом у позаробочі години, що зменшує кількість можливих відвідувачів.

В переважній більшості кількість відвідувачів складає 5-10 осіб. Теми, з якими найчастіше звертаються до депутатів – проблеми ЖКГ, виділення матеріальної допомоги, соціальні питання, скарги на дії чи бездіяльність певних чиновників чи органів влади і т.ін., рідше – юридична допомога чи власні пропозиції. 10% депутатів проводять прийом за місцем своєї основної роботи, 30% депутатів – у школах, дитячих садочках, клубах, бібліотеках та у комунальних школах мистецтв, трохи більше 30% – у ЖЕКах, ОСББ, приміщеннях квартальних комітетів та на комунальних підприємствах. Ще 2 депутати проводять прийом у офісах власних фірм, 2 депутати – у партійних приймальнях, 4 депутати – в окремих офісах.

Щодо найактивніших депутатів у інформаційному полі міста, то варто виділити Аллу Власюк, Ганну Давиденко, Світлану Ярову, Романа Андронійчука, Володимира Онофрійчука, Володимира Околіту. Вони ведуть активне спілкування в виборцями в мережі Facebook та інформують на своїх сторінках про депутатську діяльність, а також найчастіше з’являються на публічних заходах, спілкуються зі ЗМІ, співпрацюють з різними громадськими ініціативами та ведуть роботу з виборцями. 15 депутатів Вінницької міської ради немає серед користувачів Facebook.

Під час прес-конференції депутати міської ради Володимир Околіта та Світлана Ярова підтвердили важливість комунікації із виборцями через Facebook та обов’язковість ведення депутатського прийому.

«Facebook – зручний спосіб розповісти містянам про свою депутатську діяльність. Проте часом, коли читаєш коментарі, що все це заради піару, то задумуєшся, чи потрібно писати про те, що робиш. З іншого боку, депутатам важливо розуміти і полярність думок виборців щодо тієї чи іншої своєї діяльності», – зазначає Світлана Ярова, депутатка Вінницької міської ради від ПП «Вінницька Європейська Стратегія».

49124910_526454811194808_8690376783083601920_n

Володимир Околіта, депутат ВМР від ПП «Об’єднання Самопоміч», стверджує, що саме під час проведення депутатського прийому можна більше дізнатись про проблеми, які турбують містян, а що найголовніше – обговорити спільні рішення, які можуть реалізувати депутати разом з городянами. «Це виховує у виборцях відповідальність, розуміння приналежності до громади міста та своєї ролі в розвитку цієї громади».

48379952_212437686299960_4713407963736309760_n

Також в ході прес-конференції анонсували запуск веб-платформи «Атестація депутатів місцевих рад», яка стане першою та єдиною незалежною веб-платформою, на якій буде постійно розміщуватись інформація про діяльність місцевих депутатів, інтерактивних візуалізації, детальної інформації про діяльність місцевих депутатів, моніторингові дані та експертні висновки.

Платформа пропонуватиме: 
● Інтерактивну презентацію персональних оцінок всіх охоплених ініціативою депутатів з можливістю рейтингування та порівняння, як за комплексними результатами оцінювання, так і по окремим показникам діяльності, як по всім радам, так і по обраним
● Платформу для постійного розміщення інформаційно-аналітичних матеріалів про діяльність місцевих депутатів, охоплених ініціативою;
● Джерело корисної та перевіреної інформації про діяльність місцевих депутатів: реєстри приватних інтересів депутатів, мапи приймальнь місцевих депутатів та графіки прийому депутатів, звіти місцевих депутатів і т.п.

Запуск платформи в публічний доступ відбудеться в середині 2019 р.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Вінницькій області звертайтесь до: ГО «Центр громадської активності «Результат», [email protected]

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Вінниці за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Центр громадської активності «Результат».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку