У Верховній Раді України створили Парламентську платформу боротьби з туберкульозом

3-го жовтня 2017 року у Верховній Раді України створено міжфракційне депутатське об’єднання для консолідації зусиль щодо боротьби з багаторічною епідемією туберкульозу (ТБ) в Україні. Депутати з ...

60311047
У Верховній Раді України створили Парламентську платформу боротьби з туберкульозом

3-го жовтня 2017 року у Верховній Раді України створено міжфракційне депутатське об’єднання для консолідації зусиль щодо боротьби з багаторічною епідемією туберкульозу (ТБ) в Україні. Депутати з різних фракцій та комітетів, які прагнуть прискорити подолання захворюваності в нашій державі, увійшли до Парламентської платформи боротьби з туберкульозом.

«На жаль, проблема туберкульозу в Україні залишається однією з найактуальніших. Щорічно в нашій державі туберкульоз діагностується у понад 30 тисяч осіб, а це 4 нові випадки щогодини, кожен восьмий хворий помирає. Тому ми ініціювали створення Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, яка сприятиме консолідації зусиль державних, міжнародних та громадських  організацій, що працюють у цій сфері.», – розповів народний депутат України, доповідач ПАРЄ з питань туберкульозу в контексті стійкості до дії протимікробних препаратів в Європі Сергій Кіраль.

«Ми об’єдналися незалежно від партійної приналежності та поглядів на інші аспекти діяльності. В рамках Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, окрім вирішення на законодавчому рівні питань, пов’язаних з ліквідацією ТБ, наше завдання ефективно співпрацювати з усіма дотичними органам виконавчої влади, чути пацієнтів, виділяти бюджети на боротьбу з хворобою, взаємодіяти з громадським сектором, а також з парламентами інших країн. Тобто бути осередком відповідного партнерства та об’єднання зусиль. Окреме завдання Парламентської платформи – сприяти захисту прав людей, яких торкнулася проблема ТБ, та подоланню дискримінації і стигми по відношенню до пацієнтів і членів їхніх родин.», – додав Сергій Кіраль під час Круглого столу з нагоди створення Парламентської платформи, участь у якому взяли народні депутати України, делегати ключових міжнародних організацій, керівники дотичних органів виконавчої влади, представники громадянського суспільства, пацієнти та люди, яких торкнулася проблема туберкульозу.

Впровадження дієвої політики подолання епідемії, зокрема моделей протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людини, та розробка відповідних законодавчих ініціатив є  одним з основних завдань Платформи. Про важливість підтримки пацієнтів під час лікування та врахування їхніх потреб з власного досвіду розповіла учасникам заходу колишня пацієнтка та автор книги «Світ в мені. Сповідь туберкульозника» Ольга Кліменко: «Пацієнт з будь-яким діагнозом це, насамперед,  людина, яка потребує допомоги та підтримки. Життя в самотності, безпомічності, життя без роботи і можливості влаштування, життя в якому тільки від того наскільки сильна сьогодні побічна дія ліків залежатиме як пройде твій день, і чи здатен будеш на посмішку, або встати з ліжка. Повірте, психіка зазнає неймовірного тиску, є ті, що просто припиняють лікування. Важливо, щоб люди, які проходять лікування могли розраховувати на всю необхідну людську та професійну підтримку, щоб успішно закінчити його. Ми маємо за мету запровадження в нашій країні амбулаторної форми лікування. Коли пацієнт, за умови  медичних показань, мав би право вибору лікуватись в диспансері, чи вдома, з регулярним відвідуванням та підтримкою соціального працівника.».

Іншим важливим завданням Парламентської платформи є забезпечення сталого державного фінансування програм та заходів, спрямованих на боротьбу з ТБ, а також впровадження ефективних механізмів перерозподілу бюджетних коштів, що дозволить за рахунок оптимізації витрат розвивати пацієнт-орієнтовані моделі лікування ТБ та підвищувати ефективність виліковування. “Ми маємо гроші, маємо ліки, маємо нові протоколи лікування. Тепер наша задача змінити систему таким чином, щоб вона працювала для пацієнта, а не сама на себе. Маємо зробити так, щоб люди отримали доступ до якісної діагностики та ефективного лікування.” – інформувала в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Загалом, необхідність переходу до комплексних, орієнтованих на пацієнта систем амбулаторної протитуберкульозної допомоги виникає у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася в Україні та у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії з розповсюдженням мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). Наша держава входить до п’ятірки країн світу з найважчим тягарем МРТБ. Цю форму хвороби діагностують у кожного другого з тих, хто захворів повторно, та у кожного чертвертого із захворівших уперше.

«У наданні якісної, орієнтованої на потреби людини протитуберкульозної допомоги, організації громадянського суспільства довели свою ключову роль. Зокрема, завдяки поєднанню медичної, соціальної та психологічної підтримки показник виліковності мультирезистентного туберкульозу покращився вдвічі! Майже 80% пацієнтів, хворих на МРТБ, одужали! Це дійсно вражаючий результат, враховуючи, що в середньому в Україні успішність лікування у таких пацієнтів лише 42%.», – повідомив виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков, – «У світлі перспективи переходу від донорської підтримки до внутрішніх бюджетних джерел, важливо забезпечити стійкість фінансування дієвих підходів для виявлення і лікування туберкульозу. Наявність бюджетних коштів і механізмів для соціального контрактування послуг – є основою такої стійкості у відповіді України на епідемію туберкульозу.»

Завдяки політичній волі та підтримці, яку можуть здійснити члени Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, як представники головного законодавчого органу держави, стане можливим досягти стійких результатів, затвердити відповідні бюджети та здійснити вагомий громадський вплив, необхідний для подолання стигми й підвищення обізнаності громадян щодо захворювання. Така практика підтримки парламентарів у  боротьбі із захворюванням успішно впроваджується вже у багатьох країнах. З 2014 року у світі діє унікальна міжнародна мережа Глобальний Кокус проти ТБ, що об’єднує на сьогодні більше 1500 членів Парламентів зі 130 країн. Мережа діє на глобальному, регіональному та національному рівнях, а парламентарі використовують усі доступні їм важелі для прискорення перемоги над туберкульозом.

 «Глобальні політичні дії вкрай необхідні, щоб привернути увагу к проблемі туберкульозу – захворюванню, яке забирає  більш життів, ніж будь-яка інша інфекція в світі. Ми наближаємось до важливого моменту в боротьбі з викоріненням ТБ – зустрічі ООН  високого рівня з питань туберкульозу у 2018.» – зазначила регіональний директор Глобального Кокусу проти ТБ у регіоні Східної Європи та Центральної Азії Розанна Флурі, – «Україна гратиме важливу роль у боротьбі з ТБ в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, а також на глобальному рівні. Глобальний Кокус проти туберкульозу вітає створення Української Парламентської платформи».

???22251425_1455368531212193_1406175608_o

За конкретними кроками Парламентської платформи боротьби з туберкульозом слідкуйте на офіційній фейсбук-сторінці www.facebook.com/platformaborotbiTB.

Відеозапис Круглого столу за посиланням.

Відеозапис Прес-брифінгу з нагоди створення Парламентської платформи боротьби з туберкульозом за посиланням.  


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій