У Турбові на Вінниччині обговорювали посилення правової спроможності громад

14 грудня 2017 року в приміщенні Турбівської селищної ради Вінницької області відбувся круглий стіл «Посилення правової спроможності громад – основа успішного місцевого розвитку». У ньому взяли ...

Додано:
richka

20171214_Turbiv_140020
У Турбові на Вінниччині обговорювали посилення правової спроможності громад

14 грудня 2017 року в приміщенні Турбівської селищної ради Вінницької області відбувся круглий стіл «Посилення правової спроможності громад – основа успішного місцевого розвитку». У ньому взяли участь представники сіл Нова Прилука, Вахнівка, Косаківка, Приборівка, Костянтинівка, Сиваківці, Біла та селища Турбів, керівник Липовецького бюро правової допомоги Козятинського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Комісаренко. Вів круглий стіл голова правління Подільського центру права людини Михайло Бардин. На заході було презентовано проект “Зростаючи в рамках Мережі сприяємо управненню жителів сільських громад Вінницької області”, який виконується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Присутніх зацікавило нове поняття «управнення». Ведучий пояснив, що це посилення правових можливостей людей, спроможність реалізувати свої права як особистостей, так і як членів громад. Є гарні закони, прийняті в державі, але люди про них мають знати і вміти використовувати можливості, які передбачені законодавством. В українську мову слово “управнення” введене у вжиток в творах Івана Франка.

У Липовецькому районі Вінницької області діяльність проекту з сприяння управленню жителів сільських громад відбуватиметься у двох напрямках: надання безоплатної правової допомоги безпосередньо людям та підтримка ініціативних груп з метою розвитку сільських громад. Буде організовано надання правових консультацій в громадах, щоб люди отримували допомогу на місцях, а не їхали в райцентр чи у Вінницю. Для цього буде проведено навчання громадських активістів, які надалі виконуватимуть роль громадських правових консультантів. А для надання фахових консультацій будуть організовані виїзди в громади юристів та адвокатів Подільського центру прав людини.

Другий напрямок передбачає навчання і консультації з розвитку громад Липовецького району. Будуть проведені семінари з законодавчого забезпечення децентралізації, дискусії з розвитку громад. Зацікавлені жителів громад зможуть самі визначити, яких консультацій чи навчання вони потребують. Така можливість передбачена проектом.

«Тільки здатні до самоорганізації територіальні громади можуть забезпечити підвищення стандартів життя в сільській місцевості, що і є основним завданням даного проекту» – вважає голова правління Подільского центру прав людини Михайло Бардин.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році