У Тупичеві вчилися формувати екосвідомість громадян

  Як допомогти громадянам усвідомити, що чисте довкілля – проблема не лише голови громади чи працівників ради, зрозуміти цінність середовища, в якому вони проживають, чим екосвідомі люди ...

Додано:
Siverian

30.08.2022_3
У Тупичеві вчилися формувати екосвідомість громадян

  30.08.2022_1Як допомогти громадянам усвідомити, що чисте довкілля – проблема не лише голови громади чи працівників ради, зрозуміти цінність середовища, в якому вони проживають, чим екосвідомі люди відрізняються від інших, ‒ з’ясовували експерти та представники Тупичівської громади під час семінару «Участь державних органів та місцевого самоврядування у формуванні екологічної свідомості громадян». Він проходив 30 серпня 2022 р. в рамках реалізації проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації». Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

  Насамперед зупинилися на ключових 30.08.2022_2позиціях щодо збереження навколишнього середовища у Глобальних цілях сталого розвитку ООН на 2015–2030 рр., засадах державної  та регіональної екологічної політики як важливих складових сталого розвитку. Зокрема відзначено, що громада не може стояти осторонь екологічних проблем, що стосуються регіону або держави в цілому, та має активно включатися в процеси збереження водних, земельних, лісових та інших природних ресурсів.

Як відзначили експерти, Тупичівська громада – це «така собі Чернігівська область в мініатюрі», причому не лише за контурами на мапі, а й за своїм природним різноманіттям. Тому в рамках дискусії про природно-ресурсний потенціал громади учасники зустрічі зійшлися на думці про перспективність поєднання її розвитку в економічній, соціальній та екологічній сферах. Отже, агровиробництво та переробка сільськогосподарської продукції, але з дотриманням екологічних норм; інфраструктура та послуги для населення; захист довкілля через освітній, науковий та рекреаційний компоненти, як вирізняють Тупичівську громаду.

 Але найголовніше ‒ 30.08.2022_4власне ставлення до природних ресурсів, що використовуються та довкілля, де ми живемо, і який приклад подаємо власним дітям. Отже, що може зробити кожен з нас, щоб покращити стан довкілля громади?

Найпростіше як можна кожному у громаді подбати про довкілля – прибрати територію навколо будинку чи садиби, вздовж вулиці, річки та озера. Серед наступних ініціатив – створення зелених насаджень, що просто необхідно для водойм, які стрімко міліють, боротьба з бур’янами, прибирання та розчищення паркових зон. Також громада може розробити свій екологічний календар, проводити толоки, дні довкілля, долучатися до загальноукраїнських та міжнародних природоохоронних акцій, з активною участю шкільної та студентської молоді.

    30.08.2022_6Учасників зустрічі цікавили можливості щодо залучення грантів на запровадження роздільного збору та переробку сміття, компостування органічних відходів, очищення води та збереження територій природно-заповідного фонду на території громади.

 Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

        Контакти: Дмитро Казіміров 0978696005, 0937416292.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу