У Тернополі презентували проект, завдяки якому стане легше працевлаштуватись в місцеві ради

У середу 4-го квітня в приміщені Тернопільської міської ради було презентовано початок проекту “Robota на громаду”. Ініціаторами задуму виступила громадська організація “Освітньо-аналітичний центр ...

img-9796m040418
У Тернополі презентували проект, завдяки якому стане легше працевлаштуватись в місцеві ради

У середу 4-го квітня в приміщені Тернопільської міської ради було презентовано початок проекту “Robota на громаду”. Ініціаторами задуму виступила громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським регіональним відділенням “Асоціації міст України” та ТзОВ «РОБОТА ІНТЕРНЕШНЛ».

Тернопільська міська рада стала першою з трьох пілотних рад, в яких впроваджується проект. Окрім Тернополя до ініціативи долучились Чортків та Вишнівець.

Метою проекту є створити зручний та доступний майданчик у формі існуючого WEB-порталу з пошуку роботи для людей, які мають бажання та відповідають усім вимогам, щоб стати державними службовцями або службовцями органів місцевого самоврядування. На порталі орган влади та місцевого самоврядування має можливість розміщати інформацію про актуальні вакансії з описом вимог, необхідними документами та терміном їх подачі і проведення конкурсу. На сайті діє зручна пошукова система відкритих вакансій згідно заданим параметрам.30070119_574435416245080_2107141794_o

Тернопільська міська рада продовжує політику відкритості та вітає впровадження нових сервісів тому ми погодились стати першим в Україні муніципалітетом, який розміщатиме існуючі вакансії у публічному доступі на національному порталі” – зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Завдяки реалізації проекту процес відбору державних службовців та працівників ОМС стане більш відкритим та простим. Новий сервіс сприятиме покращенню роботи органів влади та місцевого самоврядування завдяки високій конкуренції та відбору справді кращих кадрів, оскільки подаватись на відкриті вакансії зможуть бажаючі з усіх міст та сіл України.

Революція Гідності дала активний поштовх до початку процесів децентралізації України. Громада, а особливо молодь, усвідомила, що вона сама може вирішувати проблеми свого села, селища та міста. На всіх рівнях державної служби активно анонсується набір “нової крові”. Українці хочуть йти у владу, щоб змінити її на краще та повернути довіру громади до державних службовців. Саме тому ми виступили з ініціативою реалізації даного проекту” – коментує автор проекту та керівник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин.

На сьогодні органи влади і місцевого самоврядування не завжди відкриті до прийняття нових кадрів. Інформація про наявні вакансії часто розміщена на сайтах таким чином, що її важко знайти. А наявна інформація, у свою чергу, не завжди актуальна. Це створює додаткові перешкоди для тих, хто бажає взяти участь у конкурсі на вільні посади державних службовців.

З одного боку утворюються нові посади у органах місцевого самоврядування та відчутний брак кадрів і водночас є фахівці, які готові працювати на розвиток громади.

Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України долучилось і підтримує реалізацію проекту “Robota на громаду” оскільки ми представляємо та відстоюємо інтереси муніципалітетів України та прагнемо, щоб вони працювали справді відкрито та ефективно. Окрім того досвід, який буде отримано у пілотних містах, ми зможемо поширювати й у інших містах, селищах та селах України”. – наголошує виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак.

Менеджер ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Катерина Бігняк детально розповіла присутнім як працює сервіс, як можна подати власне резюме та переглянути існуючі вакансії.

У майбутньому проект може перерости також у майданчик обміну ефективними технологіями муніципального та державного управління. Завдяки тематичним обговоренням фахівці зможуть обмінюватись кращими практиками та спільно вирішувати вузькопрофільні питання. За умови великого охоплення муніципалітетів, буде наявна актуальна інформація про брак кадрів в Україні за різними напрямками, що допоможе при формуванні державного замовлення в навчальних закладах.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи