У Татарбунарах продовжують безкоштовно навчати самообороні жінок та дівчат

Ініціатива Координаційного офісу безпеки з самооборони для жінок та дівчат під назвою «Татарбунарські амазонки», започаткована наприкінці 2019 року, активно розвивається. Наразі татарбунарські жінки, ...

самозахист
У Татарбунарах продовжують безкоштовно навчати самообороні жінок та дівчат

Ініціатива Координаційного офісу безпеки з самооборони для жінок та дівчат під назвою «Татарбунарські амазонки», започаткована наприкінці 2019 року, активно розвивається. Наразі татарбунарські жінки, студентки та школярки під наставництвом тренера спортивного клубу «Skif» Вадима Короленко займаються першим етапом програми – базовою фізичною підготовкою та основам самозахисту. Спільно було сформульовано девіз програми – «Краса може дати відсіч».

1029

За словами керівника Координаційного офісу безпеки Леоніда Семененко, ідея реалізації навчальної програми самооборони для жінок та дівчат виникла влітку 2018 року в ході неформальної зустрічі жінок міста з представниками поліції у форматі «Кава з поліцейським». Відтоді Координаційний офіс безпеки поступово реалізовував її в життя – розробив структуру та наповнення програми, домовився з тренерами та експертами, знайшов приміщення та обладнання, провів інформаційну кампанію серед місцевих мешканок та сформував першу групу. І ось нарешті, 27 листопада 2019 року унікальна безкоштовна програма самооборони для жінок та дівчат «Татарбунарські амазонки» стартувала. Перше заняття з базової фізичної підготовки та основ самозахисту провів з татарбунарськими студентками та школярками тренер спортивного клубу «Skif» Вадим Короленко. Символічно, що старт програми самооборони для жінок та дівчат «Татарбунарські амазонки» співпав з Міжнародним днем усунення насильства проти жінок, що пройшов 25 листопада.

Заступник голови Одеської обласної організації Комітету виборців України Ігор Бринош підкреслив унікальність та важливість такої програми саме для невеликого містечка. «Ми очікуємо, що перша пілотна програма триватиме 6 місяців та включатиме заняття з фізичної підготовки та самозахисту, основ поводження з індивідуальними засобами захисту, основ цивільного захисту, надання першої домедичної допомоги, правовим аспектам самозахисту, протидії домашньому насильству.  З дівчатами працюватимуть різні фахівці – тренери з єдиноборств, психологи, медики, адвокати. Плануємо, що по закінченню навчання та результатам підготовки, учасниці програми отримають визнані сертифікати з надання домедичної підготовки».   

За словами координаторки програми «Татарбунарські амазонки» Єфросинії Мукієнко,  курс має на меті згуртувати жінок та дівчат, щоб навчити їх протидіяти фізичному та психологічному насильству, долали свої страхи та невпевненість, навчитись відстоювати свої права. Заняття проводяться двічі на тиждень – щосереди та щоп’ятниці о 19:00.  Наразі у спортивному залі дитячо-юнацької спортивної школи тривають тренування з основ самооборони з керівником філії Макотокай карате (WKMO) у Татарбунарському районі, інструктором з рукопашного бою та самооборони Вадимом Короленко. Надалі з інших дисциплін програми заняття будуть проводитись також в приміщенні Координаційного офісу безпеки та медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки.

Помічник голови Національної поліції України Андрій Ткачов підкреслив важливість подібних ініціатив: «Не потрібно вчити кожного захищати інших, але потрібно кожному вчитись захищатися. Курси самооборони для жінок та дівчат допомагають не тільки захиститися від нападу, але дають жінкам та дівчатам впевненість в собі, а отже в протистоянні насильству фізичному й психологічному. Курси роблять жінку незалежною, впевненою в собі, а для такої немає місця для насильства у житті».

Діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи