У Святогірську пройде табір для освітян-інноваторів

16 – 18 серпня  у Святогірську пройде кемп освітян-інноваторів. Школярі, батьки та вчителі ділитимуться ідеями, як покращити сучасну освіту в Україні. Ініціаторами такого майданчика стала спільнота ...

Додано:
Molodiya Festival

кемп
У Святогірську пройде табір для освітян-інноваторів

16 – 18 серпня  у Святогірську пройде кемп освітян-інноваторів. Школярі, батьки та вчителі ділитимуться ідеями, як покращити сучасну освіту в Україні. Ініціаторами такого майданчика стала спільнота «Освітній експеримент». Це активні батьки, які вже покращують освітній процес своїх дітей: створюють міні-школи, впливають на роботу батьківських комітетів або організовують дистанційне навчання.

Кошти на проведення освітнього кемпу активісти збирають за допомогою спільнокошту. Одні з них – Анастасія та Віталій Шляхови – пройшли Академію краудфандингу ООН, запустили кампанію і вже зібрали половину оголошеної суми.

«Із кожним роком кількість сімей, яких не задовольняє консервативна школа і які шукають альтернативні моделі освіти для своїх дітей, росте. Ми створюємо майданчик для обміну досвідом, бо прагнемо розвивати спільноту охочих змінити освітню систему. Вважаємо, що ініціаторами таких змін можуть бути тільки небайдужі активні батьки», – пояснює Анастасія.

Подібний захід активісти проводитимуть вже вп’яте. Минулого року подія була міжнародною, її відвідали 450 людей.
«Як показує практика, багато шкільних вчителів працюють в інформаційному вакуумі. Через брак часу і недостатнє або взагалі відсутнє фінансування вони не мають змоги дізнатися, як освіта змінюється саме зараз. Однак ми знаємо, що в школах є вчителі, котрі мають бажання  розвиватися; вони прагнуть знаходити індивідуальний підхід до дітей, і ми подбаємо, аби такі люди обов’язково потрапили до нас», – додають організатори.

Також активісти планують залучити до кемпу якомога більше працівників шкіл із маленьких містечок і сіл. Спікерами заходу стануть українські та закордонні фахівці освітньої галузі.

«Я пам’ятаю, як у мене народилося чітке усвідомлення, що поки українські освітяни не почнуть їздити за кордон для практики в «інших» школах, буде важко змінити систему по суті. Адже скільки не розповідай, неможливо усвідомити, відчути дух гуманного підходу в освіті. Його потрібно лише прожити! Так от: здається, зараз у вчителів державних шкіл є можливість не шукати змоги виїхати за кордон, а зробити це тут, в Україні, на щорічному сімейному кемпі від «Освітнього експерименту», – каже інша співорганізаторка Наталія Зайцева.

Попри недоліки сучасної системи освіти в Україні, Шляхови бачать і позитивну динаміку: у освітян з’явилося бажання приділяти увагу особистим потребам кожного учня. Однак ці зміни, на думку Анастасії та Віталія, із різних причин відбуваються дуже повільно. Тож такими кемпами подружжя має на меті прискорити їх.

«У майбутньому бачимо наше суспільство самодостатнім, а наших дітей усміхненими, щасливими та реалізованими», – підсумовують Шляхови.

Підтримати проект можна тут.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи