У Смідині обговорили перспективи виробництва органічних продуктів

Багато українців чули про органічну продукцію, але значно менше реально розуміють, що це таке. Одні переконанні у її користі, а інші впевненні, що то просто мода або рекламна хитрість. Де правда, а ...

Органіка 2
У Смідині обговорили перспективи виробництва органічних продуктів

Багато українців чули про органічну продукцію, але значно менше реально розуміють, що це таке. Одні переконанні у її користі, а інші впевненні, що то просто мода або рекламна хитрість. Де правда, а де міф? Яка перспектива її вирощування на Волині? Про це йшлося під час тренінгу для представників влади, фермерів та всіх зацікавлених, що відбувся у селі Смідині наприкінці травня.

Насамперед треба розуміти, що органічні продукти – це такі, при виробництві яких:

  • у рослинництві заборонено використовувати ядохімікати для боротьби з бур’янами, шкідниками й хворобами рослин, а також мінеральні добрива синтетичного походження. При цьому захист рослин здійснюється переважно препаратами натурального походження, а для живлення ґрунту й рослин використовуються органічні добрива;
  • у тваринництві не дозволяється застосовувати стимулятори росту, гормони й антибіотики, а для лікування тварин використовуються профілактичні засоби й гомеопатичні препарати.

«Цінність органічної продукції не лише в тому, що вона корисна для здоров’я. З її споживанням змінюються свідомість, ставлення до їжі та життя в цілому», – зазначає тренерка заходу, провідна фахівчиня органічного компонента швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Олена Свиріпа.  

Олена Свиріпа

Також вона додає, що в нашій державі подібне виробництво не достатньо розвинене, а в нових реаліях труднощів стало ще більше. Водночас, для цієї справи Україна в цілому і Волинь зокрема мають чимало позитивних передумов. До прикладу, у нас є багато земель, які не використовуються та знаходяться далеко від великих промислових міст і доріг.

«Розвиток цієї справи, як і будь якої іншої, залежить від людей та їх бажання. Також, важливе розуміння, що це не буде легко, але є перспективи. Чи можливо цим займатися у Смідинській громаді? У нас багато полів не оброблялися останніх 5 – 10 років. Було б круто, якби на цих землях хтось розпочав таку справу» – вважає голова Смідинської громади Оксана Піцик.

Оксана Піцик_навчання

До слова, шанси на те, що її сподівання можуть стати реальністю, є. Такі припущення ми робимо насамперед через те, що в громаді живуть не лише зацікавлені цією темою люди, а й такі, які роблять перші кроки на шляху органічного виробництва.

«За ним майбутнє, бо розширює аудиторії покупців у двічі. Весь світ хоче їсти здорову їжу. Смідину вигідне вирощування органіки, бо ми близько до Європи і люди є для роботи.  Я вирощую ехінацею. Роблю це органічним методом, але поки без сертифікації. Вперше сію маленьку площу, вчуся», – каже один із учасників заходу Микола.

Микола

Крім місцевих жителів до тренінгу в он-лайн форматі долучилися й запрошені спікери. Зокрема, заступник голови Прилісненської громади Олексій Гнатюк поділився їх досвідом у виробництві органіки, а представниця ТОВ «Органік стандарт» Віра Пасацька розповіла про вимоги до сертифікації та обігу такої продукції.

Органіка 4

«Захід видався змістовним. Ті, хто вперше почув про органіку, зміг розвінчати різні міфи та дізнатися багато цікавого і корисного. Учасники, які вже давно в темі, отримали важливі поради від фахових експертів», – зазначає організаторка  тренінгу, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо, що це не єдине навчання на екологічну тематику, яке цієї весни відбулося у Смідині. Так, у квітні тут було організовано тренінг з основ компостування.

Ці заходи організував Волинський Інститут Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?