У Рівному закінчився проект “Наскільки доступною є безоплатна правова допомога громадянам?”!!
Результати проекту "Наскільки доступною є безоплатна правова допомога громадянам?", який реалізовувався Громадською організацією «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність», за ...
Додано:
Воробей Людмила
Результати проекту “Наскільки доступною є безоплатна правова допомога громадянам?”, який реалізовувався Громадською організацією «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність», за підтримки Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження””.
Мета проекту: впродовж 9 місяців підвищити рівень якості надання безоплатної правової допомоги на рівні м. Рівного та Рівненської області, шляхом проведення інформаційної кампанії, досліджень, аналізу, публічних обговорень та впровадження ефективного інструменту постійного моніторингу послуг влади з надання безоплатної правової допомоги.
Для досягнення даної мети в рамках проекту була намічена ключова ціль – сприяти органам державної влади та місцевого самоврядування, Центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги у впровадженні інтернет-порталу – дієвого інструменту моніторингу надання безоплатної правової допомоги на місцевому та регіональному рівнях, що дозволить проводити найбільш ефективний моніторинг даних послуг населенню, рівня задоволення потреб громадян, вирішувати проблемні моменти в даній сфері і забезпечить прозорість, відкритість політики, її антикорупційну складову.
Тривалість проекту: 01.03.2016 – 30.11.2016.
В рамках проекту було реалізовано наступні заходи:
Березень – квітень 2016 р.: Проведено анкетування серед цільової аудиторії (громадяни Рівненської області, котрі досягли повноліття) – опитування, в рамках якого респонденти дали відповідь на питання, які розкривали рівень доступності безоплатної правової допомоги, рівень якості надання послуг органами державної влади та місцевого самоврядування, Центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також проблеми та труднощі, які виникають у громадян в даній сфері.
Анкету заповнило 325 чоловік (включаючи людей, що заповняли друковану версію анкети в місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Рівне, Дубно, Сарни).
Квітень 2016 р.: В результаті збору, систематизації, обробки, аналізу даних результатів анкетування підготовлено Аналітичний звіт «Оцінка рівня доступності безоплатної правової допомоги громадянам Рівненської області та рівня задоволеності населення в таких послугах».
Обсяг Аналітичного звіту склав 37 сторінок та Додатки. Звіт відображає оцінку рівня доступності БПД та рівня задоволеності потреб громадян в таких послугах за окремими категоріями, включає в себе таблиці та графіки.
Травень 2016 р.: Проведення круглого столу на тему «Наскільки доступною є безоплатна правова допомога громадянам?» за участю представників державних органів влади та місцевого самоврядування, Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представників громадськості, представників ЗМІ, юристів, адвокатів з метою публічного оприлюднення результатів дослідження (анкетування), обговорення ситуації, що склалася та плану подальших дій. Захід відбувся 25 травня 2016 року. У м. Рівне в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації. Кількість учасників – 40 чоловік. За результатами обговорень прийнята Резолюція.
https://vk.com/business_development_rv_ua?w=wall303152553_247%2Fall
Червень-липень 2016 р.: ІТ-спеціалістом проекту виконана розробка програмного забезпечення, що дозволяє виконувати оцінку доступності БПД та задоволеності громадян в таких послугах.
ІТ-спеціалістом проекту було розроблено додаток WebPortalAnalyzer, wpa.ngo.in.ua/client
– програмний комплекс, призначений для допомоги у розвитку інформаційного порталу, шляхом аналізу інформації про користувачів та автоматичної перевірки доступності та якості порталу по ряду критеріїв.
Однією з частин розробленого програмного забезпечення є Інтернет-портал http://prozoro-bpd.rv.ua/ Даний інтернет-сервіс дозволяє виконувати збір інформації на основі відповідей користувачів, а також в режимі он-лайн проводити аналіз та виведення на екран результатів – статистичної інформації щодо доступності БПД, задоволеності потреб громадян в таких послугах.
По завершенню проекту даний ІТ-продукт передано відповідним органам та установам, якими дана інформація буде відслідковуватися з метою подальшого вдосконалення роботи громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Серпень 2016 р.: Представниками ГО «Єдність» було ініційовано експертні зустрічі з представниками органів та установ, відповідальних за надання БПД в Рівненській області, щодо впровадження тестової версії Інтернет-порталу та програмного комплексу, з метою створення ефективного засобу моніторингу стану задоволеності потреб громадян Рівненщини у безоплатній правовій допомозі.
Також на даному етапі проведено інформаційну кампанію в мережі Інтернет з метою висвітлення в соціальних мережах інформації про поточну проектну діяльність, а також запрошення громадян взяти участь у проведенні моніторингу надання безоплатної допомоги органами влади, а саме скористатися тестовою версією Інтернет-порталу.
Вересень 2016 р.: Протягом місяця року працювала тестова версія Інтернет-порталу з метою моніторингу якості надання безоплатної правової допомоги громадськості органами державної влади та місцевого самоврядування, Центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області. http://prozoro-bpd.rv.ua/
Громадяни Рівненської області, котрі досягли повноліття брали участь в моніторингу, користуючись тестовою версією інтернет-порталу.
За допомогою функціоналу Порталу громадяни мали змогу ознайомитись з послугами первинної та вторинної безоплатної правової допомоги у Рівненській області.
Інтернет-користувачі анонімно оцінювали якість та доступність безоплатної правової допомоги у Рівненській області, шляхом надання відповідей на наступні запитання:
– «Чи достатньо, на Вашу думку, Ви ознайомленні з поняттям безоплатної правової допомоги?»
– «Чи є, на Вашу думку, доступною безоплатна правова допомога у Рівненській області?»
– «Вкажіть, будь ласка, ваше місто або район»
– «З якими проблемами Ви зіштовхнулися при отриманні свого права на безоплатну правову допомогу?»
– «Ваші зауваження, пропозиції, рекомендації»
Користувачі мали змогу одразу ознайомитись з результатами опитування: на екран виводяться статистичні дані щодо оцінки громадянами якості та доступності безоплатної правової допомоги в Рівненській області. http://prozoro-bpd.rv.ua/Home/Summary
За вересень 2016 року 917 респондентів взяли участь в тестуванні роботи Інтернет-порталу.
Жовтень 2016 р.: За підсумками збору даних з Інтернет-порталу, отриманих в результаті опитування громадян Рівненської області, проведено аналіз даних моніторингу і складений на його основі Аналітичний звіт «Аналіз результатів тестування Інтернет-порталу щодо якості та доступності безоплатної правової допомоги громадянам Рівненської області».
https://vk.com/business_development_rv_ua?w=wall303152553_459%2Fall
Звіт відображає оцінку якості та доступності безоплатної правової допомоги громадянам Рівненської області, включає в себе таблиці та графіки. Даний звіт демонструє не тільки ситуацію в сфері надання безоплатної правової допомоги органами державної влади, місцевого самоврядування, центрів надання БПД, але також і ефективність роботи порталу і можливість подальшого вдосконалення його сервісів.
Жовтень 2016 р.: 25 жовтня 2016 року проведено заключну Конференцію «Ефективний моніторинг – шлях до поліпшення доступу до безоплатної правової допомоги». Місце проведення: м.Рівне в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації.
У заході взяли участь представники державних органів влади та місцевого самоврядування, Центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, адвокати, юристи, представники громадськості та засобів масової інформації.
Кількість учасників 51.
Під час конференції відбулося публічне оприлюднення результатів роботи тестової версії Інтернет-порталу та огляд розробленого у рамках проекту програмного комплексу, який спрямований на покращення та моніторинг якості порталу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, а також відбулося обговорення плану подальших дій, направлених на підвищення якості надання та доступності безоплатної правової допомоги на рівні м.Рівного та Рівненської області.
Під час конференції була представлена резолюція з пропозиціями та рекомендаціями щодо подальшого функціонування порталу.
За результатами конференції було прийнято резолюцію щодо плану подальших дій та співпраці з метою забезпечення якісної безоплатної правової допомоги в регіоні.
https://vk.com/business_development_rv_ua?w=wall303152553_486%2Fall
Листопад 2016 р.: Заключний етап Проекту (інформування громадськості про результати та успіхи Проекту, підготовка та подання повного фінансового та програмного звітів за Проектом).
Від імені всієї команди Громадської організації «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність» висловлюємо щиру подяку представникам Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» за надану можливість реалізувати даний проект. Особлива подяка усім учасникам проекту, котрі взяли участь у реалізації нашої ініціативи.