У Рівному реалізовано Проект «Становлення гендерної рівності у суспільстві»

З 1 лютого громадською організацією «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність» реалізовувався Проект «Становлення гендерної рівності у суспільстві», що впроваджувався за фінансової ...

Становлення гендерної рівності у суспільстві_4
У Рівному реалізовано Проект «Становлення гендерної рівності у суспільстві»

З 1 лютого громадською організацією «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність» реалізовувався Проект «Становлення гендерної рівності у суспільстві», що впроваджувався за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні.

Термін дії проекту добігає кінця, а тому саме час підбити підсумки нашої з Вами праці.

Мета, що ставилась перед нами: протягом 5 місяців на території Рівненської  та Чернігівської областей значною мірою підвищити рівень обізнаності населення в питаннях гендерної рівності у всіх сферах суспільного життя та шляхів її досягнення.

Основним партнером в реалізації проекту була  Громадська організація «Спілка жінок Куликівщини» (смт.Куликівка, Чернігівська область).

Дії за проектом та його результати:

– у березні 2017 року відбулося проведення двох тренінгів у Рівненській та Чернігівській областях на тему  «Роль громадських об’єднань у становленні гендерної рівності в різних сферах суспільного життя».

У тренінгах взяли участь 44 учасника та учасниці, з них: 6 – представників і представниць освіти, 14 – представників і представниць громадських організацій, 4 – представників і представниць науки, 20 – представників і представниць громадськості.  Чоловіків: 7. Жінок: 37.

Результати:  учасники і учасниці тренінгів здобули нові знання, вміння та навички з питань гендеру, гендерної компетентності, гендерної толерантності та гендерної політики, ролі громадськості у становленні гендерної рівності у всіх сферах суспільного життя.

У квітні 2017 року відбулося проведення двох тренінгів у Рівненській та Чернігівській областях на тему  «Запобігання та протидія проявам гендерного насильства».

У тренінгах взяли участь 41 учасник  і учасниця, з них: 9 – представники, представниці освіти, 3 – представники і представниці громадських організацій, 5 – представники і представниці органів влади, 4 – представники і представниці науки, 20 – представники і представниці громадськості.   Чоловіків: 6. Жінок: 35.

Результати:  учасники та учасниці тренінгів здобули нові знання, вміння та навички з питань гендерного насильства, витоками гендерного насильства, соціальними та культурними факторами, які ведуть до гендерного насильства. Традиційно була запропонована робота у групах та мозковий штурм;

– у квітні –  травні 2017 року були проведені два тренінги у Рівненській та Чернігівській областях на тему  «Досягнення гендерної рівності в сфері зайнятості».

У тренінгах взяли участь 40 учасників, з них: 2 – представники і представниці освіти, 11 – представники і представниці громадських організацій, 7 – представники і представниці органів влади, 20 – представники і представниці громадськості. Чоловіків: 6. Жінок: 34.

Результати:  учасники та учасниці тренінгів здобули нові знання, вміння та навички з питань гендерної рівності на робочому місці, з трудовими правами жінок, з методами компетенцій і формування навичок поведінки на ринку праці, з міжнародними стандартами рівності у сфері праці та мали змогу дізнатись як попередити, протидіяти, захищатися від дискримінації за ознакою статі;

– у травні 2017 року ГО «Єдність» було проведено Інтернет-акцію (онлайн-захід «Гендер-челендж») для поширення ідей проекту, відгуків учасників проекту, результатів заходів проекту  з метою охоплення більшої цільової аудиторії.  Інтернет акція проходила на сторінках ГО «Єдність» у соціальних мережах.

 

Результати: учасники і учасниці челенджу виклали в соціальних мережах свої відгуки про тренінги + хештег #гендернарівність. Таким чином відбувся «Зворотній зв’язок» з учасниками та учвсницями проекту.

Кількість охоплених користувачів, користувачок соціальних мереж: 1222 (дані взяті з 2-х соціальних мереж).

Захід привернув увагу громадськості до гендерних проблем в суспільстві. Дана діяльність  дала змогу збільшити вплив проекту на інші соціальні групи населення (відмінні від груп залучених у тренінги).

29 травня 2017 року у місті Рівне був проведений круглий стіл на тему «Шляхи співпраці заради забезпечення гендерної рівності у суспільстві». У заході взяли участь представники та представниці громадських об’єднань, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ.

Результати:  відбувся розгляд та аналіз результатів проекту «Становлення гендерної рівності у суспільстві». Учасники круглого столу обговорили питання дотримання принципів гендерної рівності, формування регіональної гендерної політики з урахуванням концепції Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та сформували висновки щодо подальшої співпраці заради становлення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя.

За результатами проведення круглого столу учасниками і учасницями була підписана резолюція щодо подальшої співпраці заради становлення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя.

Наша організація висловлює щиру вдячність за надану можливість реалізації даного проекту, а також дякує усім хто взяв участь у проектних заходах, і тим самим зробив свій внесок у розвиток гендерної рівності в українському суспільстві.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Команда Центру АХАЛАР допомагає українцям знаходити вихід з кризових ситуацій

  • Богдана Стельмах

    Колеги, а як же ви підвищували гендерну рівність, коли всіх називаєте учасниКАМИ?

    • Изольда

      а вы чего придумываете херню всякую. тоесть участники не проще написать нужно расписывать у кого какой пол и кто как хочет чтоб его называли?