У Рівному переглядали документальний фільм та обговорювали вплив війни на екологію

Під час 19 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині відбулася правозахисна подія, у межах якої рівняни та гості міста мали унікальну ...

Додано:
Svitlana_Kukharuk

Мандрівний Docudays UA на Рівненщині
У Рівному переглядали документальний фільм та обговорювали вплив війни на екологію

Під час 19 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині відбулася правозахисна подія, у межах якої рівняни та гості міста мали унікальну можливість переглянути фільм “І кожна річка” (реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко) та за участі фахової експертки обговорити проблеми забруднення водойм і вплив воєнних дій на екологію.

“Вторгнення росії на території України, починаючи з 2014 року має надзвичайно негативний вплив на екологічну ситуацію. Забруднення повітря, водойм, підземних вод та багато іншого. Який вплив це має на права людини? Пропонуємо поміркувати над цим питанням разом, переглянувши документальний фільм та долучившись до дискусії за участі експертки на події-закритті Мандрівного Docudays UA на Рівненщині,” – так запрошує до перегляду фільму регіональна координаторка Фестивалю Світлана Кухарук.

Опісля перегляду до дискусії долучилася експертка Наталія Литвин, координаторка проектів ГО “Екоклуб”:

“Наслідки війни є, і вони величезні, війна впливає загалом на всі компоненти природи. Наприклад, у повітря потрапляють небезпечні для здоров’я людей викиди від численних вибухів, пожеж, які відбуваються, у тому числі, на промислових об’єктах. Відбувається забруднення води через пошкодження систем водоочищення і водопостачання, також є значний вплив на рослинний і тваринний світ через лісові пожежі та знищення природного місця проживання тварин”.

Усі глядачі активно долучилися до дискусії, дехто навіть казав, що фільм надзвичайно вплинув на їхній світогляд:

“Я ніколи навіть не задумувалася про те, як ми своїми ж діями можемо так негативно впливати на стан водойм в Україні. Я також пам’ятаю, як маленькою ходила на річку поблизу лісу у своєму селі, а зараз від неї, на жаль, не залишилося майже нічого, адже через посуху, вона зникає,” – каже одна з учасниць обговорення.

Дискусію модерувала керівниця Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Рівненській області Марія Цип’ящук.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності