У Полтаві відбувся круглий стіл з теми облаштування місць проживання для вимушених переселенців

З початком війни 24 лютого 2022 Полтава стала гуманітарним центром підтримки внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій та територій бойових дій. Близько 150 000 внутрішньо переміщених осіб ...

Додано:
Inna Pakhomova

стиснути зображення (1)
У Полтаві відбувся круглий стіл з теми облаштування місць проживання для вимушених переселенців

З початком війни 24 лютого 2022 Полтава стала гуманітарним центром підтримки внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій та територій бойових дій. Близько 150 000 внутрішньо переміщених осіб розглядають Полтавщину як місце подальшої постійної локації, адаптуючись, облаштовуючи житло, працевлаштовуючись. З початку війни Полтавський університет економіки і торгівлі прийняв на своїй базі понад 3000 осіб. Наразі у чотирьох гуртожитках університету проживає 407 осіб з числа внутрішньо переміщених, які, окрім житла отримують безкоштовне гаряче харчування (1 раз на день).

23 червня на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся круглий стіл «Облаштування місць проживання внутрішньо переміщених осіб в рамках «Гуманітарної солідарності». Захід був спрямований на вимушено переміщених осіб, які зараз проживають у м. Полтава на базі гуртожитків університету. Зокрема, було обговорено побутові потреби переселенців та запропоновано часткове їх вирішення – закупка, визначення, встановлення побутового обладнання  для облаштування  побуту переселенців та організації харчування. Це посудомийна машина, електроплити, праски, морозильні камери та холодильники, пральні машини та мікрохвильові печі, загальною сумою 300 000,00 грн. Це все було закуплено завдяки проекту «Облаштування побуту тимчасово переміщених осіб у Полтавському регіоні», що реалізує громадська організація «Центр освіти дорослих Полтавщини» у партнерстві з Полтавським університетом економіки і торгівлі та волонтерською ініціативною «Самоорганізація ПУЕТ». Даний проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

Звичайно, що дане обладнання лише частково покриває потреби переселенців, тому під час заходу організатори та присутні переселенці обговорили можливі шляхи вирішення побутових питань та можливості пошуку та залучення партнерів для цього. Головний результат – розуміння, що ресурсів для покращення умов спільноти ВПО слід шукати разом.

Відеозапис круглого столу можна переглянути за лінком: https://youtu.be/zQJ-yzvUCTY

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland.

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу

В Одеській області обговорили співпрацю місцевої влади та неурядового сектору у гуманітарній сфері