У Нововолинську переселенці разом із мешканцями громади навчалися бізнес плануванню

У четвер, 16 листопада, у Нововолинську відбувся тренінг з написання бізнес-планів. Захід відбувся в молодіжному центрі «Нові Крила». Впродовж кількагодинного навчання учасники та учасниці розбирали ...

Вибрані-2
У Нововолинську переселенці разом із мешканцями громади навчалися бізнес плануванню

У четвер, 16 листопада, у Нововолинську відбувся тренінг з написання бізнес-планів. Захід відбувся в молодіжному центрі «Нові Крила». Впродовж кількагодинного навчання учасники та учасниці розбирали різні аспекти процесу створення бізнес-ідеї та написання бізнес-плану. Допомагала їм у цьому професійна бухгалтерка та бізнес-тренерка Ольга Іванків.  

Участь у заході взяли постійні жителі громади та внутрішньо переміщені особи. Були як ті, хто тільки планує відкрити власну справу, так і підприємці, які мають на меті масштабувати свій бізнес і підвищити власні компетенції. Для декого це вже не перше навчання. 

«Кілька років тому вже проходив навчання з написання бізнес-плану і створення ФОП. Сьогодні ж хотів дізнатися, як можна отримати додаткове фінансування для подальшого масштабування та розвитку існуючої справи. Інформація була справді корисна. Дізнався багато нюансів, які раніше не знав», – ділиться враженнями від тренінгу підприємець Олександр (на фото праворуч).

Учасники тренінгу

Один із таких нюансів – процес повернення ґрантових грошей в разі невиконання умов. Як зазначила спікерка, поки такої практики ще не існує і процес досконало не врегульований, але кожен повинен розуміти свою відповідальність перед тим, як податися. 

Щоб краще усвідомити всі ризики та переваги справи, на яку плануєш залучити фінансування, варто проаналізувати ринок, конкурентів і себе. Тож, обов’язковим кроком повинен бути SWOT-аналіз, який допоможе побачити свої сильні та слабкі сторони, можливості й загрози, які будуть на шляху. 

Для того, щоб краще зрозуміти та освоїти нові знання, після теоретичного викладу учасники в групах напрацьовували власні проєкти. На основі цих напрацювань Ольга Іванків дала зворотній зв’язок і на прикладах розібрала сильні та слабкі сторони кожного з проєктів.

Організатори зазначили, що мали на меті дещо більше ніж просто навчити людей складати бізнес-плани: «Це не просто тренінг про підприємницьку діяльність, це тренінг, який став майданчиком для соціальної інтеграції нових мешканців громади, і тих жителів, які вже там працювали і задумувалися про свій власний бізнес. В даному випадку бізнес – це спільний інтерес, який може стати об’єднавчим фактором», – зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тренінг провів Волинський Інститут Права за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Публікація представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями