У Мелітополі провели «Відкритий діалог про Європейські цінності»

Цієї неділі, 2 липня, у Мелітопольському парку культури і відпочинку провели дослідницьку акцію «Відкритий діалог про Європейські цінності». У межах всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» ...

Додано:
Ksenia Yanko

У Мелітополі провели «Відкритий діалог про Європейські цінності»

Цієї неділі, 2 липня, у Мелітопольському парку культури і відпочинку провели дослідницьку акцію «Відкритий діалог про Європейські цінності». У межах всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» активіст(к)и з усієї України – організатор(к)и та випускни(ці/ки) трансформаційного темпу «Громадянське занурення» – відвідали Мелітополь, щоб обговорити з місцевими жителями європейські цінності у розрізі їх особистого досвіду та пріоритетів.

Недільного вечора, окрім традиційної оркестрової музики, у парку можна було почути звуки флейти та гітари. Мешкан(ців/ок) і гостей міста запрошували за спільний стіл, де пригощали холодним чаєм та спілкувалися на актуальні теми із життя суспільства. Акція «Відкритий діалог» мала на меті з’ясувати ціннісні орієнтири громадян, їхні думки щодо майбутнього розвитку України, а також популяризувати Європейські цінності.

29

«Я відчув, багато з моїх співрозмовників є невиговорені. Ми спілкувалися з людьми про АТО, про владу, сім’ю, про їхні проблеми. Здається, якщо говорити про абстрактні цінності, виходить досить абстрактно і поверхово. А якщо запитати, що дійсно їх турбує, виходить дійсно глибока розмова»  – розповідає активіст, креативний менеджер організації «СТАН» Богдан Дубільовський.

Волонтер(к)и акції зауважують, що значна частина опитаних налаштовані скептично. Деякі мелітополь(ці/ки) підтримують Європейські цінності, проте вважають, що для їх прийняття у суспільстві необхідне сприяння влади. Також, поширена думка, що впровадження Європейських цінностей має відбуватись на індивідуальному рівні. На це потрібен час, тож очевидні зміни зможемо спостерігати тільки через покоління.

6

«Для мене Європейські цінності – це перш за все, толерантність та відповідальність за власні вчинки. Україна ще є до чого прагнути , але Майдан допоміг зробити великий крок на зустріч цьому» – говорить Олександра Бородіна. Мелітопольська художниця та волонтерка від 2014 року розписує стіни міських будівель муралами патріотичної тематики, казковим сюжетами та пейзажами.

Подібні заходи у форматі «спільної кухні» відбулись також у Києві та Рівному. Загалом, акцію «Відкриті діалоги» підтримали у понад двадцяти регіонах. Характерною особливістю події в Мелітополі є те, що її волонтер(к)ами стали учасни(ці/ки) трансформаційного кемпу «Громадянське занурення», проведеного  Молодіжною Організацією «СТАН» за фінансової підтримки  National Endowment for Democracy в рамках проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України».

7

Акцію проводять в межах проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні». Проект реалізовується Молодіжною Організацією «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу. Завдання проекту: підвищити рівень суспільної обізнаності, об’єднати експертів УНП ФГС СхП із потенційно активними громадян(к)ами задля адвокації євроінтеграційних процесів в Україні на локальному рівні.


 

Останні публікації цього розділу:

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

Як забезпечити перехід на безпечне програмне забезпечення, що посилить кіберстійкість України?

Понад пів тисячі молодих людей дослідили роль Молодіжної ради