У Маріуполі презентували 5 мистецьких відеоробіт про права ЛГБТ+ спільноти

10 жовтня в Маріуполі у Платформі ТЮ показали відеороботи п’ятьох митців та мисткинь на тему прав ЛГБТ+ спільноти. Дослідження цієї теми та зйомки відбулися в рамках арт-резиденції Coming out of ...

Додано:
Ekaterina Ivanova

2020
У Маріуполі презентували 5 мистецьких відеоробіт про права ЛГБТ+ спільноти

10 жовтня в Маріуполі у Платформі ТЮ показали відеороботи п’ятьох митців та мисткинь на тему прав ЛГБТ+ спільноти. Дослідження цієї теми та зйомки відбулися в рамках арт-резиденції Coming out of Isolation 2.0.

Coming out of Isolation 2.0 за допомогою сучасного мистецтва неупереджено та критично говорить про різні гендерні ідентичності, сприяє видимості ЛГБТ+ людей, їхньому повноцінному та рівноправному включенню у суспільне життя. Проект направлений на пошуки шляхів сприйняття різних груп людей, та подоланню дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників та представниць ЛГБТ+ спільноти в Україні

«Фонду ІЗОЛЯЦІЯ та громадській організації КиївПрайд видається важливим говорити не про ЛГБТ+ спільноту загалом, а про окремих суб’єктів, з яких вона складається, а також про соціальні обставини, за яких вони живуть. Кожен з учасниць\ків резиденції звертається до різних сюжетів, іноді це оповіді про реальних людей, іноді гра, фантазія, але ці історії дають можливість усвідомити існування різних поглядів і унікальних досвідів у спільноті, яку прийнято приховувати за абревіатурами», – говорить кураторка Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Лія Достлєва.

«Про права людини для ЛГБТ+ спільноти можна говорити по-різному. І відео – це ще одна можливість спілкування з аудиторією. П’ять робіт, які було представлено, це п’ять різних осмислень дуже особистих історій про прийняття, рівні права, самоідентифікацію і те суспільство, в якому ми живемо. І ми розраховуємо, що початий цими фільмами діалог, буде тривати і далі, оскільки здорові дискусії – найголовніший інструмент у боротьбі за прийняття та рівність прав для ЛГБТ+ спільноти», – розповіла Руслана Панухник, директорка ГО «КиївПрайд».

Учасники\ці створювали та розробляли свої ідеї разом з менторкою проекту Аліною Клейтман під час першого етапу проекту — спільної резиденції, протягом якої мали змогу поспілкуватися з багатьма спеціалістами у сферах кіно- та відеоарту, а також активістами та спеціалістами з питань ЛГБТ+ спільноти.

Режисер і сценарист Віталій Гавура презентував ігровий короткометражний фільм «Чачьо». У ньому він досліджує життя ЛГБТ+ людей у ромському середовищі. За сюжетом  хлопець Януша на власному весіллі зізнається нареченій в тому, що він гей. Для ромів гомосексуальність – це ганьба, але Януш наважується на зізнання, незважаючи на те, що після цього втрачає все.

Ще до офіційної прем’єри фільм увійшов до програми Одеського міжнародного кінофестивалю.

Художник Євген Коршунов працював над ігровим музичним фільмом “Головна Фортеця Січі”. Це короткометражний козацький гей-бурлеск, де немає акценту на гендері героїв. В основі сюжетної лінії козаки, які знаходяться на самоізоляції. До зйомок і створення костюмів Євген залучив скандального квір-модельєра Михайла Коптєва. Через свій фільм художник прагне показати, як сучасне мистецтво може відстоювати права ЛГБТ+ спільноти та піднімає питання про рівний доступ до культурної спадщини та її інтерпретацій.  Євген Коршунов каже, – «Я хочу донести, що  історичними і культурними надбаннями нашої держави можуть користуватись  всі бажаючі незалежно від статі і сексуальної орієнтації».

Ще одна учасниця проєкту Олена Сіятовська створила документальний фільм —  історію про 20-річну трансгендерну дівчину Мішель.

«Ми повільно занурюємося в реальність і побут героїні. Історії шкільних і студентських років періодично спливають у спогадах, тісно переплітаючись із повсякденною реальністю. Ми дуже близько спостерігаємо за героїнею зараз, за її життям у Києві. Але разом із нею можемо повертатися і в минуле, щоби зрозуміти, де саме почалася ця історія», — говорить мисткиня.

Фільммейкерка та художниця AntiGonna (AntigonStaff)  зрежисерувала короткометражний фільм з анімаційними вставками, який має назву “Lucid skin”, що означає “Прозора шкіра”. Герой фільму —  художник, який переглядає свою ідентичність. Він захоплюється самопошкодженнями, які вважає самопокаранням за “чоловіче” і “патріархальне”. Ці пошкодження і є ключовим образом фільму.Сюжет заснований на реальних подіях, розповідь про які переплетена з фантазіями.

Проєкт художника Яни Бачинської — це історія про групу друзів-диваків, які проживають у спільному просторі. Їхня повсякденність це аудіальні галюцинації, що є посланнями з майбутнього, в якому наступила квір-утопія. Галюцинації викликають реакцію, яку виконавці розуміють як пряму дію для досягнення інклюзивного майбутнього, а глядач як художній жест.

Фільми також можна подивитись платформі Takflix до 25 жовтня. Там є інформація про їх авторів, задумку і процес створення.

Організаторами проекту Coming out of Isolation 2.0., що пройшов вже вдруге, виступили культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ та громадська організація «КиївПрайд» за підтримки Human Rights Fund Посольства Нідерландів в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Постраждалі від воєнних злочинів написали книгу «Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» про пережите та що їх підтримувало

ЮНЕСКО ініціює розробку рекомендацій щодо регулювання цифрових платформ в Україні

У Львові відбудеться безкоштовний підтримуючий курс для дорослих жінок

Підтримка пацієнтів з туберкульозом у Канівському районі

Технології ШІ – це не про майбутнє, а про теперішнє