У Львові видали посібник з екоідеями для учасників Громадського бюджету

Громадська організація “Плато” презентувала “Каталог зелених рішень” - посібник з 25 ідеями, які можна використовувати для планування комфортних і дружніх до довкілля просторів. Видання стане у ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

Mockups Design
У Львові видали посібник з екоідеями для учасників Громадського бюджету

Громадська організація “Плато” презентувала “Каталог зелених рішень” – посібник з 25 ідеями, які можна використовувати для планування комфортних і дружніх до довкілля просторів. Видання стане у нагоді мешканцям громади, що планують брати участь у Громадському бюджеті, а також представникам місцевого самоврядування, ОСББ, освітянам, студентам та всім зацікавленим темою.

Зелені зупинки, дощові садки, різнотрав’я, перголи, живоплоти та інші природоорієнтовані рішення, що увійшли до посібника, спрямовані на вирішення актуальних довкіллєвих проблем громади: протидії аномальній спеці, локальним підтопленням, нераціональному використанню природних ресурсів, збідненню біорізноманіття. Використовуючи ці ідеї, мешканці можуть пристосовувати подвір’я багатоквартирних будинків та шкіл, дитячі та спортивні майданчики, парки та громадські простори до наслідків кліматичної зміни.

Так, наприклад, висадка живоплоту довкола дитячого майданчика чи на шкільному подвір’ї сприятиме покращенню якості повітря, зменшенню шумового навантаження, збагаченню локального біорізноманіття та виявиться вдалим рішенням для ефективного зонування території. А з використанням проникних поверхонь простір стане також адаптованим до інтенсивних опадів та захищеним від локальних підтоплень.

“Минулого року ми проаналізували усі проєкти, які було подано на Громадський бюджет та виявили, що менше 5% з них містили в собі зелені ідеї. Саме це спонукало нас розробити посібник і показати, наскільки різними, естетичними, а головне – функціональними можуть бути природоорієнтовані рішення” – розповідає співавторка каталогу Анжеліка Зозуля.

Деякі з ідей, згаданих у каталозі, були втілені у Львові раніше. Серед них – біодренажні системи поруч зі стадіоном СШ № 40, дощові садки на перетині вулиць Бандери і Чупринки та неподалік парку 700-річчя Львова, зелена зупинка на вулиці Княгині Ольги тощо. Однак більша частина ідей – поки що новий для нас досвід передових міст світу, який гарно надається для наслідування та популяризації  із використанням інструментів участі.

“Ми хочемо, щоб каталог працював як пазл: знаючи проблеми конкретної локації, читачі можуть комбінувати декілька рішень та впливати на проблему комплексно. Щиро сподіваємося, що ці ідеї стануть натхненням для мешканців та дозволять їм вже цьогоріч взяти участь у Громадському бюджеті з інноваційними та екологічними проєктами” – ділиться очікуваннями виконавчий директор “Плато” Микола Рябика.

Ознайомитися із посібником можна за посиланням.

Реалізація проєкту здійснюється за підтримки Львівської міської ради у межах конкурсу “Зробимо Львів кращим!”


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях