У Львові облаштовують громадський простір

У Львові в межах соціокультурного проекту «Майстерня міста» відбувся «Хакатон соціальних інновацій» - конкурс проектів щодо покращення якості життя в місті. Метою заходу було залучення ...

Майстерня міста Львів
У Львові облаштовують громадський простір

У Львові в межах соціокультурного проекту «Майстерня міста» відбувся «Хакатон соціальних інновацій» – конкурс проектів щодо покращення якості життя в місті.

Метою заходу було залучення ініціативних мешканців до процесу покращення міського простору, шляхом продукування інновацій (ефективних та малобюджетних рішень щодо врегулювання соціальних проблем). До участі в хакатоні організатори запрошували ініціативні групи, які під час заходу мали напрацювати ідеї щодо покращення громадського простору та комунікації мешканців Підзамче – найдавнішого й , мабуть, найколоритнішого району міста Лева. А сам конкурс проектів щодо покращення міського простору «Хакатон соціальних інновацій» здійснювався за ініціативи Інституту міста – «SocialInnovationLab».

Розпочали хакатон із менторської програми, до якої долучилися компетентні експерти з урбаністики, містобудування та проектного менеджменту. Вони допомагали учасникам доопрацювати власні ідеї та наблизити їх до безпосереднього втілення. А Ярина Мельник, заступниця директора Інституту міста та куратор проекту «Ревіталізація Підзамче», у формі екскурсії розкрила конкурсантам загальну проблематику мікрорайону та презентувала попередньо втілені проекти реконструкції скверів, дитячих майданчиків тощо.

«Ми запропонували втілити проект відкритої вуличної галереї. Це буде ніби «галерея навиворіт» – роботи висітимуть не всередині приміщення, а на будуть намальовані на зовнішніх стінах. Кожен художник матиме свій «квадрат», який він розмальовуватиме, а ми, фактично, виступатимемо кураторами цього проекту, організовуватимемо зміну експозиції. Згодом ми представимо галерею та запросимо інших художників долучатися до її наповнення», – зазначив Тарас Довгалюк, представник мистецької формації «КІСКІТ».

В результаті рішення компетентного журі заходу, першість і отримала команда мистецького об’єднання «КІСКІТ». Втілення їхньої ідеї «Відкритої галереї» фінансуватимуть безпосередньо із призового фонду хакатону.

«Команда переможців відповідально підійшла до ідеї: підготувала візуалізацію та хороші аргументи. Такого проекту у Львові ще не було. Цікаво було зустріти серед менторів та гостей знайомих з якими не часто випадає поспілкуватись, хоча працюємо в схожих напрямках. То ж ми не могли знехтувати нагодою прогулятись на Підзамче та напрацювати спільну ідею. Це встановлення інтеграційної сусідської дошки з інформацією від мешканців для мешканців, про заходи та події, а також зоною побажань-привітань. Протягом тижня запитуватимемо у мешканців, що вони думають про ідею, а результати представимо на Майстерні міста», – розповіла Ярина Мельник.

Автор : Ігор Галущак (Львів), для Громадського Простору


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи