U-LEAD допомагає громаді на Одещині створити сприятливе бізнес-середовище

Підтримка та поліпшення бізнес-клімату залишається важливим пріоритетом для громад навіть попри війну. У Білгород-Дністровській громаді розробили проєкт ярмаркової площі.Нові ініціативи у співпраці з ...

Додано:
Oksana Stelmakh

Farmer woman tidying up a table of local food at the local market
U-LEAD допомагає громаді на Одещині створити сприятливе бізнес-середовище

Підтримка та поліпшення бізнес-клімату залишається важливим пріоритетом для громад навіть попри війну. У Білгород-Дністровській громаді розробили проєкт ярмаркової площі.

Нові ініціативи у співпраці з підприємцями – результат участі команди Білгород-Дністровської громади Одеської області у навчальних програмах «U-LEAD з Європою». Другий рік поспіль представники громади беруть участь в ініціативі «Громада дружня до бізнесу». Про це розповіла Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

«Впродовж жовтня-грудня 2022 року дві громади Одещини – Білгород-Дністровська та Сергіївська – взяли участь у навчальній програмі «Громада дружня до бізнесу». На семінарах і практикумах команди громад вчилися налагоджувати ефективну співпрацю з бізнесом задля місцевого економічного розвитку, що стає ще більш важливим під час війни в перспективі повоєнного відновлення», – зазначила Юлія Молодожен.

Учасники навчання дізналися про інструменти підтримки бізнесу, розвитку підприємництва та залучення інвестицій, які з них зараз в умовах війни все ще залишаються актуальними, а які не варто застосовувати. Багато уваги приділялося питанню залучення фінансування (кредити від міжнародних фінансових організацій, гранти від донорів, державні програми тощо), а також вмінню поєднувати різні джерела фінансування для досягнення цілей громади.

«Кроки для спеціалістів. Громада, дружня до бізнесу» – це комплексна навчальна програма. Учасники отримували домашні завдання, які на виході трансформуються в проєктні ідеї. Кожен модуль складається з семінарів та практикумів, між ними є консультації для розробки цих проєктних ідей.

Ольга Ціпуленко, директорка Департаменту і економіки та розвитку інфраструктури Білгород-Дністровської міської ради, розповіла, що її команда працювала над проєктом створення ярмаркової площі в громаді.

«У нашій громаді немає спеціального майданчика для проведення ярмарків. І нам доводиться для цього використовувати різні локації. Ми плануємо створити в центрі міста стаціонарну площу, яку облаштуємо спеціальними будиночками і торговими ятками. Тут зможуть продавати свою продукцію місцеві майстри і майстрині, а також місцеві підприємці, також будуть кава, чай, смаколики», – пояснила Ольга Ціпуленко.

Фактично цей ярмарковий майданчик є частиною реалізації програми підтримки підприємництва в громаді, яку Білгород-Дністровська міська рада розробила у 2021 році з допомогою експертів U-LEAD. Ще одним результатом участі в ініціативі «Громада дружня до бізнесу 2021» став проєкт «Business matters», який громада реалізувала спільно з ГО «Благодія», за підтримки U-LEAD. В рамках цього проєкту проводилися зустрічі «Бізнес кава з владою», навчальні семінари та консультації для підприємців, тощо.

«Представники місцевого бізнесу дуже задоволені результатами зустрічей і готові брати участь у схожих заходах. Спілкування проходило у неформальній обстановці, тому представники влади і бізнесу могли обговорити проблеми, пропозиції для покращення бізнес-середовища в громаді, обмінятися досвідом, тощо», – сказала директорка Департаменту.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи