У Києві відбувся тренінг щодо надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді

28-29 березня для працівників «Клінік, дружніх до молоді» (КДМ) у Києві відбувся дводенний офлайн-тренінг «Актуальні питання надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді».Організаторами ...

Додано:
healthrightorgua

зображення_viber_2023-03-28_13-24-45-571
У Києві відбувся тренінг щодо надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді

28-29 березня для працівників «Клінік, дружніх до молоді» (КДМ) у Києві відбувся дводенний офлайн-тренінг «Актуальні питання надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді».

Організаторами тренінгу стали МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) та НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. Захід відбувся у межах проєкту «Адвокація та підтримка міжгалузевого підходу для розширення доступу молоді та підлітків до послуг з підтримки здоров’я у надзвичайних ситуаціях (зокрема до послуг з профілактики та лікування ВІЛ, підтримки психічного й репродуктивного здоров’я)», який реалізує УФГЗ за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Тренінг відбувся у приміщенні консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. Спікерами заходу стали:

  1. Вікторія Веренич, лікарка-гінеколог відділення «Клініка, дружня до молоді» КНП «Дитяча клінічна лікарня № 6 Шевченківського району м. Києва» національна тренерка з питань надання медико-соціальних послуг підліткам та молоді; консультантка онлайн-платформи для підлітків та батьків SupportME.
  2. Олена Анопрієнко, завідувачка Центру медико-психологічної соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, психолог, к.п.н., національна тренерка з питань надання медико-соціальних послуг підліткам та молоді.
  3. Лідія Романенко, завідувачка Методично-організаційного навчально-ресурсного центру НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, національна тренерка з питань надання медико-соціальних послуг підліткам та молоді;
  4. Ольга Шевніна, практичний психолог, консультантка онлайн-платформи для підлітків та батьків SupportME.

Тренери познайомили слухачів з особливостями роботи з підлітками, розповіли про допомогу підліткам, які постраждали від насильства, стабілізацію психоемоційного стану підлітків, побудову ефективної комунікації з пацієнтами цієї вікової групи. 

Окрема увага у межах тренінгу була присвячена можливостям співпраці між фахівцями КДМ та онлайн-платформи SupportME щодо перенаправлень клієнтів для підвищення якості надання медико-соціальних послуг. 

ШАБЛОНИ УФГЗ (1)

«Мережа “Клінік, дружніх до молоді” — найбільша в Україні, яка зорієнтована на надання медико-соціальних послуг саме підліткам та молоді. Для обміну досвідом між працівниками КДМ та фахівцями онлайн-платформи SupportME, синхронізації нашої роботи, підвищення якості надання послуг підліткам загалом, ми організували цей захід», — розповів координатор SupportME Сергій Ковальчук.   

Особлива увага до медико-соціальних послуг саме підліткам обумовлена викликами, з якими зтикається саме ця вікова група. Адже підлітковий вік — це період дорослішання, якому властиве бажання самоствердження, що водночас провокує ризиковану поведінку. Й саме медико-соціальна допомога на принципах дружнього підходу, який сповідують фахівці КДМ, зорієнтована на те, щоб мотивувати підлітків на безпечну поведінку, розповіла пані Романенко.

За словами тренерки, підтвердженням актуальності заходу стала увага до нього з боку слухачів:

«Ми запрошували на цей захід працівників «Клінік, дружніх до молоді» Києва. Але, оскільки тренінг відбувся у приміщенні консультативно-діагностичної поліклініки лікарні «Охматдит», до нас також, коли завершували роботу з пацієнтами, долучалися й спеціалісти цієї поліклініки: педіатри, ендокринологи, старші медичні сестри різних підрозділів. Ми побачили інтерес до теми й відчули хороший зворотний зв’язок від наших слухачів».

Довідка: Перша «Клініка, дружня до молоді» відкрилася в Україні у 1998 році у межах програми з впровадження передової світової практики надання медико-соціальних послуг підліткам на базі дружнього підходу за принципами ВООЗ та Дитячого фонду ООН (UNICEF). Наразі КДМ — це всеукраїнська мережа клінік. Лише у Києві сьогодні працюють п’ять «Клінік, дружніх до молоді». З адресами КДМ у столиці та інших містах України можна ознайомитися на порталі SupportME.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи