У Києві відбувся 4-й форум Всеукраїнської асоціації гідів

19 лютого 2020р. у Києві за підтримки Управління туризму та промоції Київської міської державної адміністрації відбувся щорічний форум Всеукраїнської асоціації гідів (ВАГ/UAG). Його організаторами ...

Додано:
[email protected]

Forum_VAG_UAG_19_02_2020
У Києві відбувся 4-й форум Всеукраїнської асоціації гідів

19 лютого 2020р. у Києві за підтримки Управління туризму та промоції Київської міської державної адміністрації відбувся щорічний форум Всеукраїнської асоціації гідів (ВАГ/UAG). Його організаторами виступила громадська спілка «Всеукраїнська асоціація гідів» Загалом участь у форумі узяли 170 гідів з усіх регіонів України. Форум традиційно відбувся напередодні Міжнародного дня туристичного гіда, який в усьому світі, починаючи з 1985 року, відзначається 21 лютого. До цієї дати національні асоціації та федерації кваліфікованих гідів проводять конгреси, форуми, семінари та інші професійні заходи, які сприяють розвитку екскурсознавства.

Учасників форуму привітала Марина Радова, начальник Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації, висловивши подяку за плідну співпрацю у 2019 році та озвучивши плани на 2020 рік.

Яніна Гаврилова, голова правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація гідів» (ВАГ/UAG): «У цьогорічному форумі участь взяли гіди з Миколаєва, Херсона, Одеси, Полтави, Кривого Рогу, Дніпра, Харкова, Івано-Франківська, Рівного, Львова, Умані, Білої Церкви, Вишгорода. За минулий рік кількість членів нашої асоціації – єдиної структури, яка представляє в Україні дві профільні міжнародні організації «European Federation of Tourist Guide Associations» (FEG – Європейську федерацію туристичних гідів) та «World Federation of Tourist Guide Association» (WFTGA – Світову федерацію туристичних гідів) – зросла на 30%. І сьогодні членами ВАГ є понад 300 кваліфікованих гідів фактично з усіх областей України.

Така зацікавленість у професійній спільноті пояснюється, зокрема, тим, що з року у рік зростає кількість внутрішніх та іноземних туристів, а отже, виникає необхідність і в законодавчому, і в професійному врегулюванні багатьох питань. Ще важливі напрями – співпраця між гідами різних регіонів та постійне підвищення кваліфікації. Цього року ми започаткували новий формат, який якраз дозволяє поєднати і навчання, і знайомство з колегами та поглибити взаємодію з усіма локальними структурами, від яких залежить розвиток туризму в Україні. Це промотури для гідів. Першою стала Умань, і після цього туру ми провели кількімісячний навчальний курс для гідів цього прекрасного та перспективного у туристичному сенсі міста. Далі побували у Рівному – на запрошення обласної державної адміністрації. Після таких подорожей гіди можуть упевнено за цими напрямками возити туристів. Провели курси підготовки гідів також у Кривому Розі, Луцьку, Харкові, Запоріжжі. Започаткували нові секції – «Інтерпретація подієвого та етнографічного туризму», «Гастрономічного туризму», «Інтерпретації культурної спадщини». Тому під час форуму обговорили і заходи за минулий рік, і нові напрямки діяльності ВАГ. А ще – навчальні проекти, програму стажувань на 2020, участь у міжнародних конгресах. Адже головною метою нашої діяльності є об’єднання гідів для того, щоб створити сприятливі умови для розвитку туристичного ринку України».

Про застосування принципів економіки вражень та економіки спільної участі в удосконаленні управління суб’єктами туристичного бізнесу учасникам форуму розповів Сергій Кравцов, кандидат економічних наук, автор наукових публікацій з цієї тематики, викладач кафедри туризму та рекреації Київського національного торговельно-економічного університету. Інформацією про те, як гідам працювати з туристичними кластерами, поділився Олександр Файнін, один із засновників туристичного кластеру «Західна Черкащина». З розповіддю про розвиток гастрономічного туризму у світі та гастротренди 2020 року виступив Олексій Волков, автор понад 500 статей на гастрономічну тематику, гастрономічний гід із 6-річним досвідом, високий фаховий рівень якого підтверджено відповідним сертифікатом «World Food Travel Association» (Світової асоціації гастрономічних подорожей).

Думками про те, як гідам відповідати на складні та гострі запитання гостей, поділилася Олена Гончарук, випускниця кількох тренінгів та навчальних програм FEG, яка з 2016 р. була делегатом на конгресах FEG і представляла ВАГ та українських гідів. Про репутацію туристичного продукту розповіла та рекомендації щодо її формування дала Олена Чернега, яка виконує обов’язки директора «Київський міський Туристично-інформаційний центр» (КП КМ ТІЦ). Віктор Гріза, кандидат історичних наук, радник міського голови м. Славутича, розповів про плани перезавантаження наймолодшого міста України у туристичному сенсі, а Христина Коваль, засновниця та координатор проекту «Туристичний кластер Вишгородщина+», поділилася планами щодо розвитку цього міста як одного із центрів спортивного, дитячого, рекреаційного туризму Київщини.

Окрім виступів експертів, київські гіди Ніна Костромова та Альона Тимошина на прикладі своєї екскурсії з елементами реконструкції «Подолянка, чи два дні з життя дівчини з Подолу 9-13 ст.») продемонстрували можливості інтерпретаційного підходу, Наталія Лихицька розповіла про розкриття історії міста та світової історії через розповідь про відомих особистостей на прикладі екскурсії «Київський Ікар Серж Лифар», Олександра Костенко поділилася досвідом роботи з іноземними туристами у таких скансенах, як «Мамаєва слобода» та «Пирогово» під час свого виступу «Гід – індентифікатор країни, поборювач міфів та стереотипів». Своїм успішним досвідом проведення екскурсій із колегами також поділилися військовий історик Андрій Швачко («Маловідомі об’єкти Київської фортеці»), Яніна Барибіна (про «Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» – смачна подія року 2020»), Віталій Сівак (про специфіку проведення локальних гастроекскурсій «Кращий гастротур Миколаєва»), Галина Аблова («Вражаюча Херсонщина»).

Сергій Дехтяренко, директор туристичної агенції «Патріот» (м. Житомир»): «Я є членом Всеукраїнської асоціації гідів з 2017 року. Завдяки участі у цьогорічному форумі відбулися нові знайомства, з’явилися ідеї щодо нових туристичних продуктів (нових турів). Мене зацікавив Миколаїв, бо туди ми ще не возимо туристичні групи. Також зацікавили Славутич, Дніпро, Харків. Житомиряни поки що надавали перевагу турам по Західній Україні, а якщо йшлося про південь – то це пляжні тури: відпочинок на морі – оце й усе. А екскурсійні тури ніхто не робить. Тому я хочу створити нові тури за цими напрямами».

Ліана Роднікова, гід, фахівець відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради: «Приємно вразило, що саме тоді, коли ми в Умані реалізуємо туристичні продукти, формуємо маршрути на основі емоційної складової – одним із найцікавіших виступів був саме про економіку вражень. Окрім проведення екскурсій по Умані, як працівник єдиного на сьогодні в Україні відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму, я займаюся організацією особливих турів. Якщо йдеться про людей із вадами слуху – ми в екскурсіях робимо акцент на можливості побачити чи відчути на запах, на смак, на дотик те, про що розповідаємо. У розповідях для людей із вадами зору робимо акцент на музичній складовій екскурсії, тактильних відчуттях. Тому тема економіки вражень – надзвичайно доречна і актуальна, вона доводить: можливості туризму – безмежні, вони – для кожного. Тому що через враження людина пізнає світ, стає патріотом своєї України і бачить, що не обов’язково їздити до Єгипту – і в Україні є що подивитися».

Довідка: Всеукраїнська асоціація гідів (UGA) – єдиний представник в Україні двох профільних міжнародних організацій: «European Federation of Tourist Guide Associations» (FEG – Європейську федерацію туристичних гідів) та «World Federation of Tourist Guide Association» (WFTGA – Світову федерацію туристичних гідів). Об’єднує у своїх лавах понад 300 членів фактично з усіх регіонів України.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE