У Києві розпочато програму відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Українські жінки зможуть взяти участь в програмі «Taktion» від ГО «Так Штаб», головна мета якої – системна підтримка українських вимушено переміщених матерів під час війни та під час повоєнного ...

Додано:
polina_herashchenko

Untitled_design
У Києві розпочато програму відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Українські жінки зможуть взяти участь в програмі «Taktion» від ГО «Так Штаб», головна мета якої – системна підтримка українських вимушено переміщених матерів під час війни та під час повоєнного відновлення.

Війна призвела до переміщення понад 17 мільйонів осіб, з яких 67% складають жінки. Вони опинилися в особливо вразливих умовах сьогодні, через відсутність безпеки, фінансової стабільності, багаторазових переміщень та відсутності соціального житла. 

Протягом 2023 року ГО «Так Штаб» провела дослідження «Українські матері під час повномасштабної війни. Чинники вразливості і динаміка змін» та дізналася  про велику кількість випробувань, які проходять українки сьогодні. 

Декілька цифр із дослідження:

  • 41% жінок працювали повний робочий день до конфлікту, а тепер 77% з них безробітні.
  • 75% жінок не отримали жодної безкоштовної професійної психологічної допомоги, безкоштовної професійної юридичної допомоги
  • 23% змінили місце проживання більше ніж тричі під час повномасштабного вторгнення.

«TakTion» — це довгострокова програма з підтримки жінок та підвищення їх стійкості до викликів. Вона поєднує консультації з ментального здоров’я, розвитку навичок адаптації та працевлаштування, покращення соціальної інтеграції та обізнаності щодо демократичного лідерства в громадах.

Програма є безкоштовною. Детальна інформація про проєкт за посиланням.

«Підтримувати матерів критично важливо, адже в їхніх руках – наше завтра. Жінки з дітьми відіграють ключову роль як архітектори змін, формуючи майбутнє своїх дітей та нації. Те, які умови життя, безпеки та розвитку вони матимуть, яким буде їхній психологічний стан і скільки ресурсу можуть вкласти у дітей, напряму вплине на майбутнє країни. 

Ми бачимо високу мотивацію у жінок з дітьми, вони примудряються вчити дітей, працювати і допомагати іншим одночасно. Саме час підтримати їх», – каже співзасновниця ГО “Так Штаб” Ксенія Букшина. 

За перші 3 місяці програма націлена надати жінкам якісну психологічну підтримку, ментальну, менторську та організаційну підтримку. Також передбачено покращення навичок та знань жінок із локального демократичного врядування, жіночого лідерства та підсилення навичок працевлаштування, медіа грамотності та підвищення кар’єрних можливостей. 

Переміщені жінки мають значущий потенціал стати локальними агентками та фасилітаторками інтеграції біженців. За допомогою життєвих досвідів, навичок та адаптивності, жінки можуть вплинути на зменшення соціальної напруги і розвитку громад. Саме тому, важливо сприяти адаптації та інтеграції українських жінок, що опинилися в складних життєвих обставинах внаслідок війни. Підтримувати українок на шляху до фінансової незалежності та локального лідерства.

Проєкт розроблено командами аналітичного центру ГО “Інститут конструктивної журналістики і нових медіа” та гуманітарного центру ГО “Так Штаб” та розробницею програм для підтримки жінок ВПО Юлією Павловою. 

Заходи відбуватимуться в межах проєкту “Підтримка українських матерів під час війни”, що реалізується ГО «Так Штаб» за підтримки Black Sea Trust (a Project of the German Marshall Fund of the United States).

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголосив лауреатів премії «Київська книга року» - 2024

Партнери для організації зустрічей задля протидії мові ворожнечі та дискримінації ЛГБТІК+ молоді

Стресменеджмет і психологічне відновлення — must have навички для лідерок громад

Відбувся Другий національний форум амбасадорів культурної спадщини України

Підведення підсумків першого етапу проєкту «SOS-Психологія»

У Тернополі відкрилася юридична приймальня для медіа активістів/ок