У кого зараз влада в територіальних громадах?

“Хто головний, до кого звертатись?” — ключове питання, яке стоїть сьогодні перед активістами та громадськими організаціями. Вони не розуміють до кінця, хто тепер “місцева влада” і з ким їм можна ...

Додано:
Olha Basiuk

Unknown
У кого зараз влада в територіальних громадах?

“Хто головний, до кого звертатись?” — ключове питання, яке стоїть сьогодні перед активістами та громадськими організаціями. Вони не розуміють до кінця, хто тепер “місцева влада” і з ким їм можна реалізовувати гуманітарні проекти.

24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію нашої держави Президентом України створено військові обласні та районні адміністрації, голови яких набули відповідного військового статусу. В умовах збройної агресії громадянське суспільство співпрацює з державою, допомагає Збройним Силам та цивільному населенню. Тому, повноваження військових адміністрацій будуть корисні ОГС якщо для реалізації проекту будуть потрібні, наприклад:

1. Запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану.
2. Залучення підприємств, установ та організацій до участі в комплексному розвитку населених пунктів.
3. Розміщення замовлень на виробництво продукції, надання послуг, необхідних для територіальної громади.
4. Затвердження місцевого бюджету та його виконання.
5. Надання допомоги власникам квартир (будинків) в їх відбудові у разі пошкодження в результаті проведення бойових дій.
6. Надання ритуальних послуг у зв’язку із похованням.
7. Надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення.
8. Створення комунальних аварійно-рятувальних служб.

Крім того військові адміністрації здійснюють делеговані повноваження органів місцевого самоврядування відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Відповідно до статті 17 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти діяльності військових адміністрацій у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану. Тому, в реалізації проектів у співпраці з військовими адміністраціями можна розраховувати на допомогу й органів місцевого самоврядування.

В той же час, якщо на військову адміністрацію перекладаються повноваження органів місцевого самоврядування, то фінансування такої діяльності здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, а виконання інших функцій — за рахунок коштів Державного бюджету України.

Детальніше про зону відповідальності та повноваження органів місцевого самоврядування під час війни читайте тут: https://bit.ly/3pSkpK8


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями