У громадах за підтримки U-LEAD покращується взаємодія з волонтерськими середовищами

Завершилася навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Взаємодія ОМС та волонтерських об'єднань» від «U-LEAD з Європою». На фінальному заході експерти підбили підсумки, а учасники ініціативи ...

volonter
У громадах за підтримки U-LEAD покращується взаємодія з волонтерськими середовищами

Завершилася навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Взаємодія ОМС та волонтерських об’єднань» від «U-LEAD з Європою». На фінальному заході експерти підбили підсумки, а учасники ініціативи поділилися здобутками щодо розвитку волонтерських середовищ у своїх громадах.

У U-LEAD організували фінальний захід навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Взаємодія ОМС та волонтерських об’єднань». Програма тривала з 31 травня до 11 липня 2023 року у форматі онлайн-заходів – семінарів, тренінгів, практикумів та інформаційних сесій.

Партнерською організацією «U-LEAD з Європою» у реалізації цієї навчальної програми виступила ГО «Українська Волонтерська Служба», експертки якої, Анна Бондаренко та Олена Вузька, весь час працювали з громадами-учасницями.

«Навчальна програма добігла до свого завершення і сьогодні ми проводимо фінальну зустріч, на якій учасники ініціативи обмінюватимуться досвідом. Важливо почути рефлексії представників громад щодо знань та інструментів, які вони освоїли та застосували на практиці після навчання. Нам важливо розуміти, як у громадах оцінюють свою участь в ініціативі та наскільки отриманні знання їм знадобилися. У нас різні громади, в кожної свій досвід розвитку волонтерських середовищ та співпраці з ними, але він однаково важливий», – зазначив радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD Михайло Шелеп.

Експертки наголосили на важливості підтримки волонтерських рухів у громадах та розповіли про можливі варіанти такої співпраці. Зазначалося, що органи місцевого самоврядування мають всі необхідні інструменти та механічним для розвитку волонтерських середових, яким слід скористатися.

«Сьогоднішній фінальний захід проходить у форматі діалогу, який покликаний створити якісний комунікаційний майданчик для обміну досвідом. Основне наше завдання полягало у вдосконаленні взаємодії між органами місцевого самоврядування та волонтерськими об’єднаннями. У громадах у цьому напрямку вже багато зроблено, але ці результати слід обговорити та проаналізувати», – підкреслила експертка ГО «Українська Волонтерська Служба» Олена Вузька.

Важливою частиною заходу стала презентація учасниками ініціативи добрих практик, які їм вдалося напрацювати у своїх громадах задля підтримки волонтерського руху.

У Поромівській громаді Волинської області волонтерський рух активно розвивається ще з початку повномасштабного вторгнення. Про це розповіла учасниця навчальної програми Світлана Василюк.

«У своїй громаді ми зробили базу волонтерів, що дозволяє вирішувати низку проблеми. Така база дозволяє краще розуміти потреби волонтерів та їхній напрямок роботи – перевезення продукції, забезпечення автомобілями чи генераторами. Цього літа ми провели багато заходів, зокрема, в кожному селі громади проходили благодійні ярмарки. Наша громада одна з найменших в Україні, але завдяки такому підходу ми змогли зібрати чималу суму для підтримки потреб волонтерів. Також разом з волонтерами ми проводили футбольний турнір, благодійні забіги та інші заходи на підтримку воїнів», – додала Світлана Василюк.

За її словами, ця навчальний курс був дуже корисним, завдяки якому вдалося опанувати ефективні інструменти взаємодії з волонтерами.

«Ми отримали безцінний досвід, завдяки участі в цій навчальні програмі. Консультації та дієві поради від експертів дозволили нам організувати ще один волонтерський осередок, де люди збиралися та плели сітки. Поява цього осередку – це результат проведеного нами дослідження, яке нам порадили зробити експерти ініціативи. Ми використали комунікаційні інструменти для просування нашої ініціативи, що дало свій результат – люди об’єдналися та розпочали спільно працювати. У громаді проводили діалогові заходи, ярмарки та інші заходи, які дозволили збирати кошти на підтримку наших захисників. Навчання дало нам розуміння того, які інструменти взаємодії між владою та волонтерами необхідно використовувати для налагодження комунікації та співпраці», – ділиться своїми враженнями учасниця навчання з Приютівської громади Дарія Ратушняк.

Експертка навчальної програми  Анна Бондаренко наголосила, що у громадах-учасницях ініціативи вже помітні позитивні зміни у напрямку взаємодії органів місцевого самоврядування та волонтерських рухів.

«Не дивлячись на всі виклики, учасники навчальної програми відвідували наші заходи, організували заходи та опановували на практиці надані їм інструменти. Велика подяка їм за те, що вони пробували, експериментували та втілювали свої ідеї. Зміни в громадах є, їм вже можна виміряти та відчути», – резюмувала Анна Бондаренко.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»