У Долині на Прикарпатті до Дня Незалежності України відкрили виставку “На зламі”

До Дня Незалежності Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” відкрила у Долині на Прикарпатті мандрівну виставку про війну “На зламі”. Встановили експозицію у краєзнавчому музеї Тетяни ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

RSH_9856
У Долині на Прикарпатті до Дня Незалежності України відкрили виставку “На зламі”

До Дня Незалежності Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” відкрила у Долині на Прикарпатті мандрівну виставку про війну “На зламі”. Встановили експозицію у краєзнавчому музеї Тетяни і Омеляна Антоновичів “Бойківщина”.

RSH_9688

За словами керівниці “Молодої Просвіти” Євгенії Бардяк, це остання локація у цьогорічній мандрівці “На зламі” Франківщиною: “Поки виставка не вирушила до інших областей, впродовж місяця кожен охочий має нагоду прийти й переглянути ці 14 стендів та послухати ряд відео, які є результатом нашого тривалого дослідження. Все, що сформовано тут, – це роз’яснення того, що відбувалося з населенням Донбасу з 2014 року. Тепер ці ж події проживає не один регіон, а вся Україна”.

Виставку також вже побачили в Івано-Франківську, Галичі, Калуші. Щоразу організатори обирають нові локації та запрошують як місцеве населення, так і приїжджих, щоб почати діалог між різними регіонами про пережите країною за ці роки війни. 

RSH_9701

На відкриття у Долині прийшло чимало представників культури та громадських діячів, серед яких і Олена Стеценко з Луганщини. Через окупантів, вона двічі втратила дім.

“У своїй квартирі у Луганську я не була вже більше восьми років. Коли у 2014 почалася війна, я переїхала у місто Кремінна, а щоб покинути вже цей дім, мала всього пів години на збір. Я не взяла ні своїх нагород, ні книг з кількатисячної сімейної бібліотеки, а тільки, як не дивно, будильник. Бо я чекаю, коли він оголосить нашу годину перемоги”, – розповіла Олена під час заходу.

RSH_9793

Для мешканців Долини виставка також стала нагадуванням про пережите. За словами соціального педагога Степана Василіва, коли навесні до міста почали масово прибувати люди з інших регіонів, де активно йшли бої, місцеві згуртувалися і підтримували їх, хто чим міг. Психологи багато працювали з приїжджою та тутешньою молоддю у форматі ігор. Були й заняття з малювання. Якраз через малюнки стало зрозуміло, наскільки сильно вплинула війна на дітей, які виїхали з місць бойових дій.

Експозицію “На зламі” у Долині можна відвідати до 22 вересня. Далі виставка помандрує на Львівщину. 

RSH_9856

Виставка «На зламі» створена в рамках проєкту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» за підтримки Федерального уряду Німеччини. У проєкті взяли участь організації-учасники Коаліції: БФ «Восток-SOS», ГО «Кризовий медіа-центр “Сіверський Донець”», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян» та ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей