У бюджеті Києва 2015 потрібні кошти на велоінфраструктуру
У бюджеті Києва 2015 необхідно врахувати кошти на велосипедну інфраструктуру. Розвиток велоруху зменшує кількість шкідливих викидів та заторів на дорогах, оптимізує час поїздок, поліпшує здоров’я ...
Додано:
Громадський Простір
У бюджеті Києва 2015 необхідно врахувати кошти на велосипедну інфраструктуру. Розвиток велоруху зменшує кількість шкідливих викидів та заторів на дорогах, оптимізує час поїздок, поліпшує здоров’я мешканців, зменшує кількість ДТП за участі велосипедистів та пішоходів, і загалом робить вищою якість життя у місті. Про це заявили у громадській організації “Асоціація велосипедистів Києва”.
“Кожна витрачена на розвиток велоруху гривня окупиться. Щороку мешканець ЄС заощаджує 400 євро за рахунок того, що його країна розвиває велосипедний рух. Така економія стане видимою у Києві через п’ять-десять років розвитку велоінфраструктури, але у перший же рік стануть помітними покращення здоров’я тих, хто обере велосипед, та переваги за рахунок оптимізації часу проїзду”, – каже Ірина Бондаренко з Асоціації велосипедистів Києва.
Запланований до будівництва у 2015 році веломаршрут Троєщина-Європейська площа довжиною 15 км дозволить виїжджати у центр щонайменше 1500 мешканцям за одну годину – без очікувань у транспорті та з користю для здоров’я. Це альтернатива 25 маршруткам. Зважаючи на очікуване подорожчання громадського транспорту, мешканець Троєщини, що обере велосипед, заощаджуватиме понад 3000 грн на рік. При цьому орієнтовний час подорожі велосипедом від кінотеатру “Флоренція” до Європейської площі – 35-40 хвилин.
Також веломаршрут з Троєщини – це можливість для більшої кількості людей відпочивати у парках на островах Дніпра з велосипедом, а не з приватним автомобілем, що дозволить зекономити на пальному та покращити якість повітря у рекреаційних зонах.
Наступними у плані 2015 року є веломаршрути Солом’янка-центр (8 км) та Виноградар-центр (13 км).
“Частка бюджету розвитку Києва у 2015 на велосипедну інфраструктуру складає 1,5%, це 15 млн. грн. Для порівняння, видатки на автомобільні дороги – 21%, причому найбільше грошей, 130 млн., іде на підтримку недобудованого Подільського мосту та на Поштову площу. Зважаючи на користь для міста від розвитку велосипедної інфраструктури, я наполягатиму на необхідності включення цих грошей до бюджету Києва”, – заявила Ксенія Семенова з Асоціації велосипедистів Києва, що наразі призначена Радницею міського голови з розвитку велотранспорту.
Нагадаємо, у 2014 році велоактивісти Асоціації велосипедистів Києва за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з німецькими експертами з Дрезденського інституту VCDB розробили Міську цільову програму з розвитку велоінфраструктури, та передали її до Київської міської державної адміністрації з проханням затвердити. У листопаді відбулося громадське обговорення програми, наразі триває процес підготовки для затвердження у міській раді.
У проекті Програми соціально-економічного розвитку заплановано виділити 15 млн. грн. на розвиток велоінфраструктури. Розпорядником коштів призначено КП “Житлоінвестбуд-УКБ” Департаменту будівництва та житлового забезпечення.
Попередня програма з облаштування велосипедних шляхів завершилася у 2012 році, і не була виконана навіть на 10%.
Довідково:
205 млрд. євро на рік заощаджують країни Євросоюзу завдяки розвитку велосипедної інфраструктури. З них 114 млрд. євро – це гроші, заощаджені за рахунок зменшення смертності та хвороб мешканців. Ще 24 млрд. економії завдяки зменшенню заторів.
Джерело: Дослідження Європейської федерації велосипедистів, 2013
Контакти:
Ірина Бондаренко, координаторка з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва,
097 699 10 38,
[email protected]
Ксенія Семенова, координаторка київського напрямку Асоціації велосипедистів Києва,
Радниця міського голови Києва з розвитку велотранспорту,
067 253 18 43
[email protected]
Джерело : Асоціація велосипедистів Києва